dersane kompanzasyonu

röleyi entes 12 cs takmaya karar verdim asansörlerede bağımsız kompanzasyon yapacam
bulunduğum yere çok uzak olduğu için sık sık takip etme şansım az bu nedenle kontaktör yapışmalarını ve kondansatörlerin tam deşarj olmadan devreye girmelerine engel olmak için çeşitli çözümler aramaktayım
Son olarak asansörlerde takıldığım bi nokta var
İki kondansatör ve iki kontaktör kullanacam biri yukarı biri aşağı devresine burda da şu sorun var .Diyelim asansör birinci kata çıktı durdu sonra aşagı çağrıldı ikinci kontaktör devreye girdi burda sorun yok fakat asansör 1. kata çıktı durdu sonra 2. kata çıktı durdu sonra 3. kata derken sürekli olarak yukarı devresine taktığım kondansatör devreye tam deşarj olmadan girip çıktığı için arıza oluşturacak
Bu sorunu yine iki adet kondansatör kontaktör kullanarak;asansöre her komut verildiğinde sırayla devreye girmelerini nasıl sağlarım asnsörün yukarı veya aşagı komutu bu sıralamayı etkilememeli örneğin 1.kata çıktın durdun A kondansatörü devam ettin 2. kata B kondansatörü devreye girmeli tekrar aşagı indin 1. kata A yukarı çıktın B
kusura bakmayın tam açıklayabilmek için biraz uzun yazdım
not: sayın uzmansel popileriteye dokundum:)
ayrıca 1995 tl çok para yarısıda çok valla hem baksana özellikleride az

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kondansatörü,ayrı bir kontaktörle çalıştırmak ve kondansatör uçlarına nizami ( zil trafosu
değil ! ) deşerj bobini ( Entes,Simens vs. ) bağlamanız,uygun çözümdür.

Kondansatörü,ayrı bir kontaktörle çalıştırmak ve kondansatör uçlarına nizami ( zil trafosu
değil ! ) deşerj bobini ( Entes,Simens vs. ) bağlamanız,uygun çözümdür.
+ p
son olarak böyle yapacam tşkler
fakat kafam tam rahat olsun istiyorum alacagım ücret te tatmin edici hakkını vermeliyim bu nedenle yukarda yazdığım devreyi nasıl oluşturabilirim acaba
özellikle sıralamayı

Fahri beyin dediği gibi kompanzasyon kontaktörü ve deşarj bobini kullanarak sorununu çözersin. Siemensten örnek malzemeler ekte.

Ekli dosyalar

• siemens73.jpg
    siemens73.jpg
    35.2 KB · Görüntüleme: 18
Yukarı ve aşağı kontaktörlerinden alacağınız NO kontaklarını paralel bağlayarak, kondansa-
törkontaktörüne start vereceksiniz.Hızlı/yavaş gibi 2 devreniz var ise,çözümü,ona göre ge
liştireceksiniz.Ben olsam,tek kondansatör ile,tüm ihtiyacı karşılamaya göre tek uygulama
düşünürdüm.

asansörü dün denedim 4 saniyede tekrar çalışabiliyo tek kondansatör bu sürede deşarj olurmu sanmıyorum ama karar veremedim

İşi,tam garantiye almak istiyor iseniz,ikinci bir gurup yaparak,bunların devresine sıralama
rölesi koyabilirsiniz.Bunu yaptığınızda,deşerj bobinine bile ihtiyaç kalmayabilir.Siz,yapmışken
onu da yapın tam garanti olsun.
( Sıralama rölesinin,hidrofor devrelerinde olan tiplerden olduğunu belirtmek istiyorum )

İşi,tam garantiye almak istiyor iseniz,ikinci bir gurup yaparak,bunların devresine sıralama
rölesi koyabilirsiniz.Bunu yaptığınızda,deşerj bobinine bile ihtiyaç kalmayabilir.Siz,yapmışken
onu da yapın tam garanti olsun.
( Sıralama rölesinin,hidrofor devrelerinde olan tiplerden olduğunu belirtmek istiyorum )

tamam işte sorunu bu şekilde tam çözerim şimdi bunu bana açıklamalı ve kullanacagim malzemeleride belirterek neyi nereye nasıl bağlayacagımıda:)yazabilirmisiniz lütfen

Şema gönderme özürlü olduğum için kusura bakmayın.Umarım ,başka arkadaşlarımız yardımcı olur.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,608
Kullanıcılar
450,608
Son üye
cemaliev

Yeni konular

Geri