dersane kompanzasyonu

160 KW lık tesis entes 12cs ile çalışıyor.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sistemi iyi analiz edip kademe güçlerini iyi belirlerseniz ENTES'in RG3-12C ve CS model röleleri gerçekten çok iyi piyasadaki bir çok röleye basar.

Büyük güçlü tesislerde çözüm kolaydır... Dersane -okul -banka gibi dengesiz ve saatlere göre çok düzensiz Faz akımları olan sistemlerde asıl iş...

Hocam entes 12 cs heryerde en iyi işe yarayan bir röle özelliklede dengesiz ve değişken yüklerde....

___

Hem arkadaşım sen hangi röleyi önerirsiniz diye sormuşsun bende cevabını yazdım sen neden diye sormamışsın ve sormadın ayıp yani.

Moderatör tarafında düzenlendi:
benim tercihi 2 ay önce bir okul kompanzasyon panusunu gözdem geçirdim baktım iş olacak değil reaktif güç kontrol rölesini değiştim taktığım rg3/12cs röle ile hem monofazlı kondansatörleri hemde üç fazlı kondansatörleri kontrol ettim birde küçük güçte kondansatörler bağladım çünkü geleri fazlarda yükler daha az olduğu için kapasitif yazmasını engellemek için küçük güçte kondansatör bağlayarak sorunu çözdüm şuan sistem tıkır tıkır çalışıyor banamısın demiyor

Hem arkadaşım sen hangi röleyi önerirsiniz diye sormuşsun bende cevabını yazdım sen neden diye sormamışsın ve sormadın ayıp yani.

ben asansörle olan kısma takılmışım kusura bakma rölrye bişey dediğim yok.
devreye girip cıkma süresi cok kısa olduğu için altarnatif çözümler aramaktayım konu ordayken sende entes tak iş bitsin yazınca öyle yazdım. yanlış anladın galiba tekrardan özr

O zaman popüleriteye dokunuver ödeşelim:) SIEMENS in sattığı PROPHİ var 12 kademe 6 kademe transistörlü 6 röle çıkışı var. Tristörlü kompanze yapabilirsin 5 milisaniyede senin asansörün yükünü kompanze eder. özellikleri:
otomatik C/k ayarı var Şifre koruma özelliği var
Çift cos-phi imkanı (12 kademeli modellerde)
Kondansatörlerin deşarj süresini ayarlama, hızlı kademe devreye alma özeliiği var Kondansatör güçlerini tek tek programlama imkanı
Kondansatör kademelerinin devrede kalma süresi, anahtarlama sayısı ve çektiği akım bilgilerini görebiliyorsun
U,I,f,Q,P,S büyüklükleri ve 1-19 arası harmonikler
Öğrenme modu;kademe sayısı,kademe gücü ve bağlantı şeklini otomatik olarak öğreniyor.

1995 lira liste fiyatı var yüzde 50 iskontolu alabilirsin.

Prophi,referansını tek fazdan alan bir röledir.Dengesiz yüklü sistemlerde etkili olma şansı
azdır.

Merhaba,
işin zor bende bir dersaneye yaptım ve ayar tuturanakadar çok uğraştım.
1.Asaansöre yerel kompanzasiyon yap - asansör motorun 1/3 gücünde kondansatör bağla motor devreye girdiğinde kondaksatör de kontaktör ile paralel girsin.
2 Kademe kondansatörlerini ölçerek 12 adet olsun ve 0,5 - 1- 1,5 -2,5 KVAR olsun.
3.Röle dijital 12 kademeli olsun ve bekleme zamanını örneği 1kVAR - 2saniye,kondansatrün kVArx2 =saniye kondansatörün devreye girme gecikmesi

Tamam fahri abi:)

___

Onur arkadaşımın dediği olabilir ama kondansatör değerini en iyi pensampermetre ile bulabilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,607
Kullanıcılar
450,608
Son üye
cemaliev

Yeni konular

Geri