Fırını Çalıştırır Çalıştırmaz Kaçak Akım Rölesi Atıyor

benimde şöyle bir sorunum var icf ankastre fırın var bi süre önce eşim alt tarafin isitmadigini söylemişti söktüm alttaki rezistans alt kısımdan bi yerden patlamıştı yenisini sipariş ettim taktim sorunsuz çalıştı bir süre sonra kaçak akim rolesi atmaya başladı

bu başlıktan araştırdığım kadarıyla toprağı iptal edip kontrol kalemiyle kasaya bakıyorum kaçak var yeniden söktüm rezistans sağlam ısınıyor zaten ve dış kısmı uclara kacak yapmıyor yalniz patlayan rezistansla ayni yere denk gelen kısimdan bu rezistansta kaplamasi dökülmeye başlamış heryeri sağlam birincisi o kısma komple izocam yapışmıştı temizledim rezistans kararmış bayağı döküldü ben şimdi yenisini sipariş edip takarim ama ya oda 2 günde bu şekil olursa rezistanslarin sorunu yada fırının sorunu ne sizce
kontrol kalemi bir ölçü aleti değildir . Lütfen bunu kafanızdan silin .

Kontrol kalemi bir ölçü aleti değildir . Lütfen bunu kafanızdan silin .
elektronik mezunuyum ölçü aletim var kontrol kalemi ışığı yaniyorsa kaçak vardir zaten fişi ters taktım kaçak azaldi ama yine kacak akimi attırdı birincisi fişi düz taktigimda dügme ile rezistanslar arasi geçiş yapınca ışık hiç sönmüyor ters taktigimda değiştiğim sorunlu olduğunu düşündüğüm rezistansa gelince ışık yanıyor üst rezistans geçince ışık sönüyor bu durumda alt rezistansta kaçak var diyorum

ayrica kaçak akim hemen atmıyor 5 dk felan çalışıyor sonra atıyor

elektronik mezunuyum ölçü aletim var kontrol kalemi ışığı yaniyorsa kaçak vardir zaten fişi ters taktım kaçak azaldi ama yine kacak akimi attırdı birincisi fişi düz taktigimda dügme ile rezistanslar arasi geçiş yapınca ışık hiç sönmüyor ters taktigimda değiştiğim sorunlu olduğunu düşündüğüm rezistansa gelince ışık yanıyor üst rezistans geçince ışık sönüyor bu durumda alt rezistansta kaçak var diyorum

ayrica kaçak akim hemen atmıyor 5 dk felan çalışıyor sonra atıyor

https://www.kontrolkalemi.com/forum...ktrik-kaçağı-ve-şase-bağlantısı.145676/page-2

elektronik mezunuyum ölçü aletim var kontrol kalemi ışığı yaniyorsa kaçak vardir
O zaman size bir test önereceğim. Kontrol kalemiyle bahsettiğiniz testi yaparken yerden hoplamayı deneyin . Eliniz de kontrol kaleminde olsun . Olacak sonucu buraya yazarsanız da memnun olurum .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri