Kaçak akım rölesi sorunu

Konuya yazılan yazıları tekrar gözden geçirmeniz.
Kolay gelsin sağlıcakla.

shirt xxx25.png

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Herkese selamlar

Dünkü olaydan ders çıkarıp ustayla tekrar konuştum böyle böyle yapılması gerekiyormuş neden yapmadın diye. Oda abi nasıl dersen bakalım ama %90 kaçak akım değişecek dedi. Geldi pensampermetre ile ölçüm yaptı ve herhangi bir yerde dirençle karşılaşmadı ölçüm yaparken bütün cihazları takabildiğin kadar tak dedi. Neyse en sonunda F tipi kaçak akım takalım dedim dedi abi bırak F yi A bile zor bulunuyor dedi ve en sonunda siemens 5SV3314-6 zor uğraşlar sonucu bulup taktı. Bakalım artık bir süre takipte kalacağız sonrası ne olur bilmiyorum ama buzdolabı içinde randevu aldım servisten.

Yanlız ben şunu anladımki bu ülkede bir tamirat yaptıracaksan usta kadar olmasada önce araştırma yapmak lazım :)

teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri