Kaçak Akım Rölesinin Rastgele Atması

la beğenmiceniz cevap vereceniz:) grup argenin modbus adresleri internetteki dökümanda yanlış orda adres yok hepsi illegal data deyo 10050 10049 10051 de bişi yok 1051de falan var ama alaksız veriler ..
yokmu bir arkadaş.

Gr.Argede bu işin uzmanı İlker bey. 05342066996 .Uygun zamanda arıyabilirsiniz.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhabalar, elektrik hakkında çok bilgim yok fakat ama bu sorunum bir süredir devam ettiği için son zamanlarda bilgilenmeye çalışıyorum. Hepsi Siemsns markasından oluşan sigorta kutum var. Günün herhangi bir saati farketmeksizin bazen gece bazen gündüz "Kaçak Akım Rölesi" kafasına estiği sürede atıyor. Bu bazen bir hafta olmuyor bazen günde iki defa atıyor. Sorun şu ki kullanılan cihazlar neredeyse her gün aynı.

Fakat şöyle bir işe yarayacak bilgi verebilirsem yardımlarınız daha olumlu olabilir. Kaçak akım rölesi attıktan sonra sigortaları indirmeden KAR'ı kaldırdığımda işaretli sigortayı attırıyor, ama sigortayı kaldırınca kaçak akım yeniden atmıyor.

İşaretli sigortaya bir odanın prizleri bağlı.

1. prizde "Akım Korumalı Priz" bulunmakta olup buna;
Televizyon, Modem, Şarj Kablosu bağlı bulunmakta.

2. prizde "Akım Korumalı Priz" bulunmakta olup buna;
Akım korumalı priz, Yazıcı, Bilgisayar(2), Monitör(2), Harddisk, Hoparlör, Ethernet Switch bağlı bulunmakta.

Ayrıca "Kaçak Akım Rölesi" attığında bazen odadaki ürünler aktif kullanımda bazen ise sadece TV Standby konumda olmasına rağmen atabiliyor. (Modem 7/24 çalışıyor.) (Her cihaz prize takılı.)

Rölenin atması kafasına göre olduğu için bir çözüm yolu da şu anlık bulamadım, yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca bina daha 2 senelik.

Ekli dosyayı görüntüle 93737

Yapacağınız elektrikci çağırmak ölçümler yaparak arızanın bulunması .
veya durama göre kaçak akım rölesi değişimi ( diğer tipler )

Sizin yapacağınız çeşitli testlerle arızayı bulmaya çalışmak . .

Elektrikli şofbeninizi kontrol etmenizi öneririm. Çok benzer bir durumu yaşayan biri olarak KAR ve bir sigortanın benzer şartlarda yaşattığı sorunu incelerken ilk başta sigortanın sadece mutfağa bağlı olduğunu düşünerek uzun süre cihazları izlemiş ve sonrasında banyodaki şofben in de bu sigortaya bağlı olduğunu farketmistim. Şofbenin bağlantısını ayirdiktan sonra şofbeni ölçünce resistansinin patlak olduğu ve gövdeye kaçak verdiğini gördüm. Şofben kapalı olsa bile KAR zamanlı zamansız atıyordu. Servis garanti kapsamında resistansi yeniledikten sonra bidaha benzer sorun yaşamadım.

Merhabalar, elektrik hakkında çok bilgim yok fakat ama bu sorunum bir süredir devam ettiği için son zamanlarda bilgilenmeye çalışıyorum. Hepsi Siemsns markasından oluşan sigorta kutum var. Günün herhangi bir saati farketmeksizin bazen gece bazen gündüz "Kaçak Akım Rölesi" kafasına estiği sürede atıyor. Bu bazen bir hafta olmuyor bazen günde iki defa atıyor. Sorun şu ki kullanılan cihazlar neredeyse her gün aynı.

Fakat şöyle bir işe yarayacak bilgi verebilirsem yardımlarınız daha olumlu olabilir. Kaçak akım rölesi attıktan sonra sigortaları indirmeden KAR'ı kaldırdığımda işaretli sigortayı attırıyor, ama sigortayı kaldırınca kaçak akım yeniden atmıyor.

İşaretli sigortaya bir odanın prizleri bağlı.

1. prizde "Akım Korumalı Priz" bulunmakta olup buna;
Televizyon, Modem, Şarj Kablosu bağlı bulunmakta.

2. prizde "Akım Korumalı Priz" bulunmakta olup buna;
Akım korumalı priz, Yazıcı, Bilgisayar(2), Monitör(2), Harddisk, Hoparlör, Ethernet Switch bağlı bulunmakta.

Ayrıca "Kaçak Akım Rölesi" attığında bazen odadaki ürünler aktif kullanımda bazen ise sadece TV Standby konumda olmasına rağmen atabiliyor. (Modem 7/24 çalışıyor.) (Her cihaz prize takılı.)

Rölenin atması kafasına göre olduğu için bir çözüm yolu da şu anlık bulamadım, yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıca bina daha 2 senelik.

Ekli dosyayı görüntüle 93737
selam Aslında sorun kendi biraz belli ediyor atan sigortanın bağlı olduğu cihazları sabırla test etmek gerekiyor tek tek devre dışı bırakarak bunu bir meslektaşımız yapar mı evet ama çok gel git olur onun için ev sahibi
olarak siz yapın belki ilk bir dakikada çözersin veya bir haftada ama çok ciddi bir test gerek derim

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri