Akülü araba ana kart arızası

veyselknkc

Üye
Merhaba arkadaşlar, akülü arabanın + - kutup başlarına ters bağladım, duman çıktı ve şu an akülü arabada hiç elektrik yok, anakartını söküp elektronikciye götürdüm, bunların tamiri olmaz dedi, entegresi yanmıştır dedi, bunu nasıl tamir ettirebilirim, dediği entegreleri çin sitelerinden alsam olur mu
IMG_20240427_225455.jpg

+12 volt kablo üzerinde sigorta olması gerekiyor. Kontrol ettiniz mi? Ters koruma diyodu var ise sigorta atmıştır. Yoksa kart yanmıştır entegre bakın bulunan bir entegre ise değiştirip denenebilir.

Aslında voltaj verip ölçmekte fayda var.

+12 volt kablo üzerinde sigorta olması gerekiyor. Kontrol ettiniz mi? Ters koruma diyodu var ise sigorta atmıştır. Yoksa kart yanmıştır entegre bakın bulunan bir entegre ise değiştirip denenebilir.

Aslında voltaj verip ölçmekte fayda var.
Hayır sigorta yok, akım koruma termiği var, oda sağlam, dediğiniz gibi entegreleri temin edip değiştirip öyle deneyeceğim, teşekkürler.

Q3 üzerinde bir delinme var mı? Smd malzemelerde genelde büyüteçle kontrol edilmeli. Duman çıktığına göre bir yerde bir elemandadır ya da kabloları kontrol edin.

Q3 üzerinde bir delinme var mı? Smd malzemelerde genelde büyüteçle kontrol edilmeli. Duman çıktığına göre bir yerde bir elemandadır ya da kabloları kontrol edin.

Bende Q2 üzerinde sanki delik gördüm ama üzeri silinmiş bir parça da olabilir. Tam anlaşılmıyor resimde. Dediğiniz gibi büyüteç ile ışık altında bakılmalı.

q serisin ben sağlam gibi gördüm ama yine de büyüteçle mekanik bir deformasyon var mı bakılmalı, üzerinde sigorta dirençlerinden sadece ben bir tane gördüm r 12 ölçülmeli bence, birde r24 var ama görüntü berbat okuyamıyorum üzerini...

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,192
Son üye
berke66

Yeni konular

Geri