surucu ve step motorlardan performans alamiyorum

Cimrilik değil müsriflik..
Sistem baştan yanlış.
Redüktörlü ufak bir motor milinde encoder ve programlanabilen girişli bir oyuncak ...ömür boyu kullan .

Sistem baştan yanlış.
Redüktörlü ufak bir motor milinde encoder ve programlanabilen girişli bir oyuncak ...ömür boyu kullan .
Gönderdigim fotografin yaniltici oldugunu farkettim. Dayamalarin hareketini saglayan motorda hareket suresince neredeyse yuk olmadigindan herhangi bir tork problemi yasamadik. Fotografta gorunen motor ihtiyacimiz olan gucun cok uzerinde zaten.
Yine de kullanicilar sac plakalari dan dun dayamalara carpabildiklerinden fazla tutma torkundan zarar gelmeyecegini dusunduk. Pistonlarin baski miktarinin kontrolunu saglayan motor fotograflarda gozukmuyor.
Problem yasadigimiz motor da o oldu.
Encoder, dc motor sizin de tavsiye ettiginiz sekilde hem uygulamasi daha keyifli hem de biraz daha az maliyetli olurdu ama maalesef zamanimiz cok kisitli oldugundan hizli encoder sayma PI veya PID uygulama islerine vakit ayiramadik. Alakaniz ve tavsiyeniz icin tesekkur ederiz.

Digital counter + asenkron motorlu ( frenli ) redüktör ile 0.05 mm yakalanabiliyor..
Vakit dar olduğunda hazır üniteler var :

bir örnek :

http://www.enda.com.tr/TR/Urunler/Urunler.aspx?UrunID=10

Hızlı encoder ler ile plc için hazır yazılımlar görmüştüm , genelde plc distribütör sayfalarında oluyor , aşağı yukarı mantığı aynı.

Encoder + mcu + hız kontrol cihazı + redüktörlü ... ile güçlü ucuz sistemler olabiliyor.

Digital counter + asenkron motorlu ( frenli ) redüktör ile 0.05 mm yakalanabiliyor..
Vakit dar olduğunda hazır üniteler var :

bir örnek :

http://www.enda.com.tr/TR/Urunler/Urunler.aspx?UrunID=10

Hızlı encoder ler ile plc için hazır yazılımlar görmüştüm , genelde plc distribütör sayfalarında oluyor , aşağı yukarı mantığı aynı.

Encoder + mcu + hız kontrol cihazı + redüktörlü ... ile güçlü ucuz sistemler olabiliyor.
Guzel bir urunmus. Varligindan habersizdim. Ilk firsatta deneyecegim. Tesekkurler.

Sadece bir örnek , markaya takılı kalmayın çeşidi çok.
" Digital counter " anahtar kelime..
Rotary encoder ler de çok ucuzladı artık , yaşasın çindistanyalılar...

Sistem baştan yanlış.
Burda resim mi var ben göemiyorum yine mi şirket kuralları/engellemelerisorunu acaba?

Merhabalar,

Ben de şuan aynı aşamadayım hatta aynı yerden 3A 2,2Nm stepper siparişi verdim.

Elimde de Arduino Uno bulunuyor, onaylamak istedim.

Arduino Uno + Sd Modül + 3 Adet Motor Sürücü (L298N dual gözüküyor, 3 eksen için 2 tane L298N) + Güç Kaynağı + Grbl Firmware

Yukarıdakiler ile bilgisayarda gcode u compile edip SD karta yükledikten sonra SD kartı Arduino SD Modüle takıp çalıştırdığımda sistem çalışabiliyor değil mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri