1000x1500 mm Cnc Yapımı Hakkında Yardım ve Aşamalar

Onun olacağından eminsek en mantıklı yol o gibime geliyor. Çünkü tek sürücü ile iki motora hiç denk gelmedim. Bir de aklıma şöyle bi sistem geldi, yine 4,5 nm bi motor tek başına da triger ile şu işi yapabilir diye düşünüyorum ne dersiniz ?Ekli dosyayı görüntüle 21369

Selamlar. HTD3M ya da HTD5M kasnak ve kayis alirsaniz tek tarafa motoru tek tarafa sadece kasnagi koymak suretiyle, iyi gerdirme sayesinde hic bosluk olmaz. bunlarin disleri yarim daire seklindedir.

Akz250 USB kontrol kartı alman yeterli ayrıca tb6560 a gerek yok

M542 de 86hs45 de güç almak istersen 48 volta çıkmam gerekecek 24 volt 20 amper güç kaynağından randıman alamadım ikincisini seri bağladım. 3 eksen birden çalışırsa 5x3=15 amper güç kaynağı lazım olduğundan 48 volt 20 amperi tercih etmelisin. Ekli dosyayı görüntüle 21417

SMPS Seri bağlamayı nasıl yaptınız acaba

SMPS Seri bağlamayı nasıl yaptınız acaba

Benim güç kaynakları seri bağlanabiliyordu
2. power ( + ) sı ile 1.power ( - ) si benim 48 Voltu sağlıyor
Boş kalan 2.power ( - ) ile 1.power ( + ) sını birleştiriyorum.

Soldaki 1.power sağdaki 2. Power
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1472193518.777675.jpg

Benim güç kaynakları seri bağlanabiliyordu
2. power ( + ) sı ile 1.power ( - ) si benim 48 Voltu sağlıyor
Boş kalan 2.power ( - ) ile 1.power ( + ) sını birleştiriyorum.

Soldaki 1.power sağdaki 2. Power Ekli dosyayı görüntüle 34006

Teşekkür ederim, nette şöyle bir çizim buldum diyot kullanılmış, benim SMPS mervesan üretimi, mail attım ve seri baglanabileceği cevabını aldım. İlerleyen dönemde belki bir tane daha temin edip seri bağlayabilirin...

Ekli dosyalar

• Blog4-SeriesPS.gif
    Blog4-SeriesPS.gif
    6 KB · Görüntüleme: 24
2. kartı kullanıyorum gayet memnunum

Kontrol kartında (BOB) optocoupler olup olmadığı belirtilmemiş, var mı biliyor musunuz?
Kartlara bakınca optocoupler'ı görüp tanıyabilir miyiz?
Bu kartlar 5-30$ civarı ve birbirine çok benziyor, eksen sayısının yanında iyisinde hangi özellikler olmalı? Örneğin USB yanında 5V hatta bazı kartlarda daha yüksek voltaj girişleri var, ne işe yarıyor bilmiyorum. 0,1,3 röleliler var. Seri porta benzer olan ve ayrıca display bağlantıları?

Deneyimi veya önerisi olan arkadaşlar da yanıtlarsa sevinirim.

Son düzenleme:
var evt
usb den 5v ya da direk 5v artı eksi besleyebilirsiniz üzerinde swtich var
seri port kısmına manuel el çarkı bağlanıyor.
3 lü birbirine paralel soketlere display takılabiliniyor

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri