1000x1500 mm Cnc Yapımı Hakkında Yardım ve Aşamalar

Özel bi nedeni yok, çok kişi kullanmış diye öyle düşündüm, lpt portuyla oynamak istemesem de onu alıcaktım. mach 3 çalışan bildiğiniz her öneriye uyarım. hele usb olursa tadından yenmez.
TB6560 üzerinde onboard sürücü barındıran bir karttır kontrol(Breakoutboard) kart değildir.

Bişeyleri yanlış kuruyorum sanırım. tb6560 3 ampere kadar sürücüsüz çalıştırıyor. Onun yerine sadece kontrol yapan kartlardan almamı mı öneriyorsunuz. Anlayamadım.

TB6560 zaten Toshiba'nın ürettiği bir step motor sürücü entegresidir. Sürücü alıyorsanız bununla uğraşmayın derim.
Bir de 24V/14A iki kaynak alıp seri bağlarsanız motorlarınızı 48V ile sürmüş olursunuz ve böylelikle daha yüksek tork değerleri elde edebilirsiniz.
Diğer bir konu da X milini çift vidalı mil kullanacaksanız bir sayfa önce appelektrikçi'nin çizmiş olduğu trigger kayış ve tek motor çözümü bence de en iyisi gibi geliyor.

Tekrar teşekkür ediyorum. Trigerli sistemi kullanıcağım. Fakat kontrol kartı konusunda ne önerirsiniz Mach3 ve usb olacak bi ürün ?

Örnek olarak veriyorum .Böyle bir şey istiyorsun sanırım.
Mach3 Usb Kontrol Kart

Öyle ise triger kullanıp elektronik kısımda da hiç icat yapmamış olacağız.(en korktuğum şeydi)
o zaman projeye sizler uygundur derseniz;

-1 adet tb6560 kontrol kartı (aliexpres den alıyorum bi mahsuru yoksa)
-3 adet 86HS45 4.2 amper 4.5nm tork step motor (4 fazlı diyor fakat sürücü 2 fazlı datada)
-3 adet M542 4.0A ~ 5,56A DC(20-50) nema 14,17,23 step driver
-1 adet 14,6 amper 24 v dc smps (yetip yetmeyeceğinden emin değilim)

satın alarak başlıyorum.

Akz250 USB kontrol kartı alman yeterli ayrıca tb6560 a gerek yok

M542 de 86hs45 de güç almak istersen 48 volta çıkmam gerekecek 24 volt 20 amper güç kaynağından randıman alamadım ikincisini seri bağladım. 3 eksen birden çalışırsa 5x3=15 amper güç kaynağı lazım olduğundan 48 volt 20 amperi tercih etmelisin.
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1421227544.945957.jpg

Ayrıca güç kaynağını seri bağlı çalıştırmak işitersen ortak şase olmamalı

Abiler şimdi araştırınca fark ettim bu usb olan kartların fiyatları çok pahalı.Lpt ile çalışıcaz bu şekilde ise yine. Önereceğiniz ucuz eksen kontrol kartı var mı ? bir de güç kaynağı 24 volt 20 amper 2 adet mi alıcaz (ki bu şekilde çok pahalıya geliyor) yoksa 48 volt 7,3 amper olanı var . Ondan iki tane alıp paralel bağlasam olur mu ?

Abiler şimdi araştırınca fark ettim bu usb olan kartların fiyatları çok pahalı.Lpt ile çalışıcaz bu şekilde ise yine. Önereceğiniz ucuz eksen kontrol kartı var mı ? bir de güç kaynağı 24 volt 20 amper 2 adet mi alıcaz (ki bu şekilde çok pahalıya geliyor) yoksa 48 volt 7,3 amper olanı var . Ondan iki tane alıp paralel bağlasam olur mu ?
:)
Çok düzgün,sağlam bir cihaz yapacağım derseniz kesenin ağzını açacaksınız.
Yada TB6600 paralel portlu bir kart alıp:) 3 adet 4.5nm motor 24V 20A PSU ile makineyi ayağa kaldırıp sonra duruma göre modifiye yapacaksın.Buda bir fikir.

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri