Step motor sürücü seçimi

trn123

Üye
Merhaba arkadaşlar,
Yaptığımız cnc için Mach3 sitesinde bulunan leadshine 86HS45 4.5nm 6A, 8 uçlu step motorlardan aldık, leadshine yurtdışı destek sitesine mail gönderdim hız ve tork için paralel bağlantının uygun olduğunu ve 48V-60V 5A rms sürücünün uygun olacağını yazmışlar, bu motorlar için linkteki sürücüyü kulanmak istiyorum sizce uygun olur mu ?deneyeniniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

http://320volt.com/yuksek-guclu-bipolar-step-motor-surucu-l297-ir2104-irfz44/

DM860 Step Motor Sürücüleri tüm motorlarda kullanırsın.

bizim bütçemizde şuan sınırda okul projesi olduğundan, uygun bir sürücü kendimiz yapmaya karar verdik, L297 - IRFZ44 baya populer yabancı sitelerdde özellikle, daha uygununu bulamadım biz de deneyip görücez artık.

Makinenin ölçüleri 850x 650 kabaca, başta biz 2.2 Nm almaya karar verdik, Mach3 ile görüştüğümüzde yeterli olmayacağını sonradan değiştirmek zorunda kalacağımızı söylediler, Z ekseni için 2.2 Nm, X ve Y eksenleri için 4.5 Nm olanlardan almış bulunduk, değiştirme şansımız malesef yok bunlara uygun bir sürücü bulucaz artık.

M542 sürücü de yeter size. Ama fiyatı yine biraz yüksek fakat M760 - M880 gibi değil. Fiyatı 64$. Bunu da düşünebilirsiniz. Zorda kalırsanız. Kolay gelsin.

M542 nin RMS değeri 3.0 A dir. Mekanik yükünüz fazla yoksa yeterli gelir fakat şifahi birşey söylemek doğru değil.
Linkdeki devreye gelince net bilgiyi bu konunun Üstadları verecektir.

Bizim buralarda bir deyim var.
" Olacak oğlak bokundan belli olur "
L297 den ne köy olur ne kasaba...

5-6A için iyi bir sürücü almak istesek hangi sürücüyü tavsiye edersiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri