surucu ve step motorlardan performans alamiyorum

Tesekkur ederim arastirayim. Bu arada Bir zaman kendi yazilim ile arduinoyla yapiyordum link2fs kullanmiyorum. Simdi mikroislemciyle semayi kendim yapiyorum

Nasıl yani Arduinoyu eksen kontrol kartı olarak cnc amaçlı kullanbiliyormuyuz?O zaman usb üzerinden laptopla hedef küçültmüş oluruz.@turgut94 buna benzer konu açmıştı zamanında hatta o ara arduinom bilem vardı tüh

2,5m abkant pres cnc cevrimi bugun bitti. Oldukca yakisikli oldu.

Arduino gcode interpreter alt yapisi onemli olcude linux cnc temel alinarak gelistirilmis. Hafiza ve hiz sinirlari cok zorlayici olmasina karsin bence siir gibi yazilmis.

image00 (1).jpg
image00.jpg

Bitmis halini cekmemisim. Montajdan 2 foto. Hmi da kullanilmis dokumatikli bankadan cikma kullanilmis notbook.

Sorun çözülmüş sanırım ancak bence sürücü seçimi hatalı. Kullanılması gereken asıl sürücü M860 yada M860 H olmalıydı. CWD556 serisi M542'ye biraz daha kuvvetli hatta amperaj değeri yeterli gibi görünse de uzun vadede M860 yada M860 H kadar verimli olmayacaktır. M860 için 48V M860 H için ise 60V kullandığınızda motorun tam verimli olarak çalıştığını göreceksiniz.

Sorun çözülmüş sanırım ancak bence sürücü seçimi hatalı. Kullanılması gereken asıl sürücü M860 yada M860 H olmalıydı. CWD556 serisi M542'ye biraz daha kuvvetli hatta amperaj değeri yeterli gibi görünse de uzun vadede M860 yada M860 H kadar verimli olmayacaktır. M860 için 48V M860 H için ise 60V kullandığınızda motorun tam verimli olarak çalıştığını göreceksiniz.

Tavsiyenize katiliyorum. Biraz fazla cimrilik yapmisiz. Surucuyu degistirebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri