Sigorta seçiminde hata

morbeyaz

Üye
Selamlar

Daha önce de bir başlık altında yazmıştım fakat aynı sorunun yandaşı yine başıma geldi. Evin içindeki sayacı dışarı aldım. Sayacın giriş ve çıkışlarına 32A Viko sigorta taktım. Bundan bir ay önce de Günsan 32A sigortayı başka bir sayacın giriş çıkışlarına taktım. İki evden de aynı sorun için telefon geldi. Evdeki sigortalardan önce sayacın giriş ve çıkışına takılı 32A sigortalar atıyor. İki evdeki iç kısım sigortalar 16 Amper. Nasıl oluyor da evin içindekilerden önce 32A sigortalar atıyor. Bir de işin kötü yanı, Günsan ve Viko sigortaları takarken alt kısmı sürekli oynuyor. Yerinde durmuyor. Elimle hafif kuvvet uyguladığımda yerinden çıkıyor. Ne yapmak lazım? Viko'nun sitesine mail attım ama cevap gelecek mi bakalım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
herhangi bir kısa devre sonucumu yoksa fazla akım sonucumu atıyor.eğer faz nötr kısa devresinde atıyorsa normal diyebiliriz.slm

vi-ko ve günsan diye belirttiğiniz sigortalardan kaynaklanıyor. Aynı amper'de kaliteli markalar takılırsa sorun kalmayacaktır.....

Kolon sigortaları c tipi olmalı. Başka bir sebebide evdeki toplam güç 32 amperi geçiyorsa kolon sigortası atar.

Günsan ve Viko marka sigortaları çıkarıp Siemens taktım. Sorun yok. Sigortlar C tipi. Bu firmalar malzemenin neresini eksik yapıyor Bakır kesiti mi düşük yoksa başka sebebi var mı? Asıl bunu öğrenmek istiyorum.

konuyu dağıtmak istemiyorum fakat aklıma v otomatla ilgili bir şey takıldı

şimdi v otomatı karşımıza aldığımızda faz girişi yukardan bağlamak bence doğru olanı ama faz girişini aşağıdan bağlayanlar var
faz girişini aşağıdan bağlamak problem oluştururmu ?
içerisindeki mekanik düzenden dolayı v.s.

Fazı yukarıdan bağlarsanız sigorta nasıl koruma vazifesi görür Sayın İkayserili?

Benim bildiğim sigortanın alt kısmına enerji verilerek üst kısmından dağıtılır.

Sigortanın nereden bağlanacağı o kadar önemli değil her iki şekilde olur..

sayın morbeyaz ben sorduğum konu itibari ile tam bilgim yok bu yüzden rahatsız ettim
doğru bağlanma şekli nasıl olmalı
bizim ev eski yapan kişi faz girişini üstten vermiş
bazı yerlerde alttan da girildiğini gördüğüm için sormak istedim.

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri