Pil Punta Makinası ve sigorta atması sorunu

Elektronik işinden anlamam
Elektronikci arkadaşların yorumlarını beklemeniz .

Elinizdeki ürünün revize + modification yapmak istiyorum konu açmanız daha iyi olur .
Forumda konunuza cevap verilecek yoğunluk zamanı kişi sayısı fazla yeni konu açmanız .
İsterseniz yeni konu açmayı bayram sonrasına bırakmanız
Şimdilik bu konu üzerinde yürümeniz bence daha mantıklı .

Elimde 800W lık mikro dalga trafo aldım diyorsunuz .
Trafo almadam önce danışsaydınız daha iyi olurdu .
Belki tavsiye farklı olabilir ( acele etmişsiniz .)
Önce danışma sonra siparişi satın almak idi .

Sonuç :
Elimde 800W lık Mikrodalga trafosu var .

Ürün ile modification uyumu önemli .
Bence ürününüze ait ve benzeri çeşitli modification videoları seyretmeniz bilğiler edinmeniz .

800W lık mikro dalga trafo modification
Diğer iyileştirmeleride yapmanız . ( çeşitli videolarda öneriler var )

Kolay gelsin Sağlıcakla kalın .
Genelde mikrodalga trafoları standart ben iki çeşidini gördüm. Uzun modeli var o da br kaç projede kaynak makinesi olarak kullanılmış.
Merhabalar.

Mikrodalga trafosu ile olur ama makinanizda guc düşüşü olur. Yine de 0.15 Nikel serit puntolarla diye düşünüyorum.

Gelelim orjinal transformatore ,

Bu trafonun arızalı olduğuna kanaat getirmek için ona izolasyon testi yapmak gerekir. Meger test cihazi ile gerilim verip sargı sargı arasi ve sargı şase arasi izolasyonuna bakmadan o trafonun arızalı olduğuna kanaat getiremeyiz.

Benzer büyüklükte bir trafoyu bu cihaza bağlayıp yine trafo attiriyormu denenebilir.

Ürününüz güzel bir ürün. Mikrodalga trafosu ile alinacak guc 700 watt civaridir. Punta için yeterli ama elinizdeki trafo saha güçlü.
Genelde daha güçlü olsun saf nikel yada 0,2 den kalın şeritlere puntolama yapaın diye mikro dalga trafosu takıyorlar diye biliyorum. Atladığım bir yer mi var acaba?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Genelde mikrodalga trafoları standart ben iki çeşidini gördüm. Uzun modeli var o da br kaç projede kaynak makinesi olarak kullanılmış.

Genelde daha güçlü olsun saf nikel yada 0,2 den kalın şeritlere puntolama yapaın diye mikro dalga trafosu takıyorlar diye biliyorum. Atladığım bir yer mi var acaba?

Cihazınızın içindeki trafonun boyutu ile mikrodalga trafosunun boyutunu karşılaştırmak fikir verecektir.

Cihazınızın içindeki trafonun eni boyu derinliği nedir? Kac watt gucundedir? Benin elimde mikrodalga trafosu var. Onun boyutu ile gücünü karşılaştırır bakariz.

Orjinali:
kalınlık 44
Yükseklik 72
Genişlik 86
Sargının oldugu taraftaki metal çerçeve kalınlığı 15

Mikrodalga trafo
115mm * 85mm * 98mm
*mm

Son düzenleme:
Orjinali:
kalınlık 44
Yükseklik 72
Genişlik 86
Sargının oldugu taraftaki metal çerçeve kalınlığı 15

Mikrodalga trafo
115mm * 85mm * 98mm
*mm

Bu ölçülere göre mikrodalga transformatörü daha büyük. Kesin olmamakla beraber yüksek ihtimal mikrodalga trafosu daha güçlüdür.

Elinizde hali hazırda mikrodalga trafosu mevcut burada en mantıklı cevap orjinal trafoyu mikrodalga trafosu ile değiştirmek gorunuyor.

zzz1234.png

Bu videoda benzer sorunu yaşan birisi var.
.

Trafo birebir aynı. Trafo üzerindeki pcb ile söylediklerini tam anlamadım.
Bendeki trafoyu söktüğümde videodaki 19:38 deki açıdan 110V yazan tarafı üste. iki beyaz cizği arası (tam ortadaki) ise lehimle köprü atılmış vaziyette. Ufak kart üzerindeki tüm bağlantılarda kısa devre ötürüyor. 0,002 V vb bir değer alıyorum

1) çift sarım yapılmış, sanrım 200V kullanımda sarımlar paralel bağlı..
2) teller 1.35 mm kalınlıkta. Bobin teli için marka ne tavsiye edersiniz nereden temin edebilirim?
3. Aynı metrajda tel alsam sarım sayısı ile ilgilenmeme gerek yok diye düşünüyorum. Bu iş için ayrıca bir başlık açacağım tavsiyeniz üzerine

Mikrodalga trafosu %90 işi çözecek. bu trafoyuda tecrübe edinmek için yeniden sarmayı düşünüyorum

Ekli dosyalar

• InkedWhatsApp Image 2023-06-26 at 09.54.32.jpg
    InkedWhatsApp Image 2023-06-26 at 09.54.32.jpg
    476.4 KB · Görüntüleme: 7
Bu videoda benzer sorunu yaşan birisi var.
.

Trafo birebir aynı. Trafo üzerindeki pcb ile söylediklerini tam anlamadım.
Bendeki trafoyu söktüğümde videodaki 19:38 deki açıdan 110V yazan tarafı üste. iki beyaz cizği arası (tam ortadaki) ise lehimle köprü atılmış vaziyette. Ufak kart üzerindeki tüm bağlantılarda kısa devre ötürüyor. 0,002 V vb bir değer alıyorum

1) çift sarım yapılmış, sanrım 200V kullanımda sarımlar paralel bağlı..
2) teller 1.35 mm kalınlıkta. Bobin teli için marka ne tavsiye edersiniz nereden temin edebilirim?
3. Aynı metrajda tel alsam sarım sayısı ile ilgilenmeme gerek yok diye düşünüyorum. Bu iş için ayrıca bir başlık açacağım tavsiyeniz üzerine

Mikrodalga trafosu %90 işi çözecek. bu trafoyuda tecrübe edinmek için yeniden sarmayı düşünüyorum

Trafonun primerinde iki sargi var. Bu trafo universal üretilmiş. Sebeke voltajı 110 olan ülkede de 220 olan ülkede de kullanılabilir diye. Sargilar paralel yada seri kullanılıyor.

Yeniden saracaksaniz iletken boyu değil sipir önemlidir. Çünkü siz elle sararken makina sarimi kadar hassas saramayacaginiz için daha uzun iletken kullanmaniz gerekecek. Ust uste gelen sarim yerleri olacak. Bu nedenle onemli iki kriter aynı iletken çapı kullanmalısınız aynı sipir sayısında sarım yapmalısınız.

Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Geri