Pil Punta Makinası ve sigorta atması sorunu

Bence arızalı ürün amper siğorta açması değil kısa devreden .
Termik ve manyetik açma otomatik sigorta . ( video )

Cam sigortayı cihazdan çıkarıp baktım F20A220V ibaresi var.
Fuse F 20A 220V ( çabuk atan )

Amerika Birleşik Devletleri'nde, cihaz daha yaygın olarak toprak arızası devre kesicisi (GFCI)

60A GFCI
GFCI Çıkışı nedir - GFCI nasıl çalışır?

Bir GFCI ( toprak arızalı devre kesici ) çıkışı, elektrik çarpması riskini azaltarak daha yüksek düzeyde güvenlik sağlayan bir cihazdır.
Çoğu bina yönetmeliği artık banyolar, mutfaklar, çamaşır odaları ve dış mekanlar gibi ıslak yerlerde bir GFCI çıkışının kullanılmasını gerektiriyor.

( SUNKKO 737G ) Ürünün içince KSD9700 250V 5A 105 °C Metal Termostat var .

120.png
60A.png

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bence arızalı ürün amper siğorta açması değil kısa devreden .
Termik ve manyetik açma otomatik sigorta . ( video )

Cam sigortayı cihazdan çıkarıp baktım F20A220V ibaresi var.
Fuse F 20A 220V ( çabuk atan )

Amerika Birleşik Devletleri'nde, cihaz daha yaygın olarak toprak arızası devre kesicisi (GFCI)

60A GFCI
GFCI Çıkışı nedir - GFCI nasıl çalışır?

Bir GFCI ( toprak arızalı devre kesici ) çıkışı, elektrik çarpması riskini azaltarak daha yüksek düzeyde güvenlik sağlayan bir cihazdır.
Çoğu bina yönetmeliği artık banyolar, mutfaklar, çamaşır odaları ve dış mekanlar gibi ıslak yerlerde bir GFCI çıkışının kullanılmasını gerektiriyor.

( SUNKKO 737G ) Ürünün içince KSD9700 250V 5A 105 °C Metal Termostat var .

Ekli dosyayı görüntüle 98614Ekli dosyayı görüntüle 98613

Tam olarak anlayamadım demek istediğinizi.
Cihazın içini açtım. kart konektörler kablolar vs herhangi kusur gözlemlemedim. 1P 55% current modda sıkını yok. işlemi devamlı olarak yapıyor. Kısa devre olsa bu modda da atması gerekmiyor mu sigortaların? 2P 90% denediğimde bir tane b16 lık ve b32 ana sigortayı attırdı.

Ürün kitapcığında kaçak akım rölenizin amperi 60 A diyor ( 63 A satışta var ) yoksa zarar görür diyor .
Bu durumda siğortada 63 amper olması gerekir .
Sizin daire tesisatınıza 63A ( trifaze ) siğorta fazla gelir .
Mantıklı bir kitapcık hazırlanmamış bana geldi .
En iyi anlık ölçebilen özel pensampermetresi ile en yüksek değerde ölçümü .

Bu kadar kişi kullanıyor mantıklı değil bu çalışma durumu .
C- D tipi siğorta olan yerde en yüksek değerde punto test durumu .
20A siğorta içinde ( cam ) olduğuna göre 25A C- D tipi .

Punto mak . bir durum var ama elektronik ustalarının tavsiyeleri ile .

https://mekatronik.org/forum/threads/arizali-sunkko-737g-pil-punta-kaynak-makinasi.3827
Bu sitedeki arkadaşa danışmanız .

Son düzenleme:
otomatik sigortayı (MCB) 60A veya üstünde olması gerekiyor deseydi devredeki GFCI'de aynı olması gerekerdi. demediğine göre...

diyemez çünkü, cihazın besleme kaynağı priz.

Son düzenleme:
Yazmışsınız youtube videosuna
Merhaba
Bu cihazı kullanırken sigorta atma problemi yaşıyorum. trifaze tesisat, kacak akım 25A 30 ma, sigorta ise B tip 25A. %50 current üzerinde mutlaka atma yaşıyorum hatta 85 ve uzerınde b32 lik ana sigrota da atabiliyor. . 50 civarında ise 4 5 pil sonrası nadiren atma oluyor. fikrinizi almak istedim.

Alt videoyada yazmanız ND cevap vermek için vakti yokmuş yazmaktan ( denemeden ) zarar gelmez .

Burayada ( alt link ) yazmanız iyi olur . ( en iyi cevap burası olacaktır sanırım .
https://mekatronik.org/forum/threads/arizali-sunkko-737g-pil-punta-kaynak-makinasi.3827

Süper güçlü punta makinası yapımı / Kaynak makinası 800 Amper Merhaba arkadaşlar , yeni bir projeyle birlikteyiz . Süper güçlü bir punta makinası yapıyoruz. evdeki Mikrodalga fırından söktüğüm trafo ile yapacağız. kullanılan malzemeler pc fanı 25mm kalınlığında bakır kablo anahtar 12v 1a adaptör gövde için ahşap kullandım

Merhaba. Hobi amaçlı pil puntolamaya çalışıyorum. genelde 18650 piller kullanıyorum.
Ev içi trifaze bir sistemim var. kaçak akım rölesi mevcut. Punto yüksek akımda atıyor. düşürdüğümde ise 1 yada 2 atımda mutlaka sigortayı yada kaçak akımı, nadirende olsa ana girişteki 3lü sigortayı attırıyor. 2 P (darbe) darbe modunda zaten direk sigorta atıyor.

Tek hat 1 prize gidiyordu v b16 sigorta vardı. bunu 32A sigorta ile değiştirdim , lakin sorun devam ediyor. cihazda mı bir sıkıntı var yoksa tesisat mı sıkıntılı çözemedim.

SUNKKO 737G modelini kullanyorum

Bu video sizi anlatıyor sayılır .
Başından sonuna kadar izlemeniz tavsiyemdir .

Alt yazı yok .

Lehçe - Algılandı ( google çeviri )
OBALENIE mitu z WYBIJANIEM BEZPIECZNIKÓW. Pierwsze uruchomienie i pierwsze zgrzewy sunkko 737g.
DEVRME Sigortaları patlatmak efsaneyi bozar. İlk çalıştırma ve ilk kaynaklar sunko 737g.
Witajcie! W tym filmiku pokazuje i obalam mity o wybijaniu bezpieczników przez zgrzewarkę sunkko 737g.
Merhaba! Bu videoda, sunkko 737g kaynak makinesi tarafından atılan sigortalarla ilgili efsaneleri gösteriyor ve çürütüyorum.

bbbbbg.png

Paragon - DIY
Paragon - DIY
10 ay önce
Teraz jesteś profesjonalistą, super teraz łączenie pakietów to czysta przyjemność pozdrawiam Leszek...
1
Simon traktor
Yanıtla
Simon traktor
·
1 yanıt
Simon traktor
Simon traktor
10 ay önce
Hehe profesjonalista. Ale zeczywiscie to sama przyjemność. A zwłaszcza jak bezpieczników nie wybija
Yanıtla
Kenny88
Kenny88
10 ay önce
Jak za tę cenę robi robotę to dobrze. Wywalenie bezpiecznika to nie jakiś duży problem, zaraz bym sobie jakiś zrobił by był pod ręką. Czekan na film ze zgrzewaniem pakietów. Pzdr
1
Simon traktor
Yanıtla
Simon traktor
·
2 yanıt
Simon traktor
Simon traktor
10 ay önce
Ale nie wywala. Jak blaszkę czysty nikiel 0.2 mm na ful ustawieniu przez 10 min non stop zgrzewalem to c 16 poszło to skoczyłem się podjąć z kolegą i po drodze na hurtownie po c 20 i nie ma opcji że wybije. Przy okazji lepsza wtyczkę założyłem jak na takie prądy na c 20 to wolę lepszą niż taką za 3.5 zł . Myślę że wieczorem jak ja założę to będzie short z tego jak ona wygląda. Pozdrawiam.
Yanıtla
Paragon - DIY
Paragon - DIY
10 ay önce
simon traktor Z tym bezpiecznikiem jak dasz zwłoczny C 20A, to może zacząć wywalać w skrzynce głównej tam masz pewnie 20A lub 25A :)
Yanıtla
Tomasz Radomski
Tomasz Radomski
10 ay önce (düzenlendi)
Jakiej grubości były blaszki na tym filmie?
Bo nie wyglądają na 0.2 warto chociaż zagiąć i uderzyć czymś 0.2 postawi opór. Natomiast co do niklowanych a czystego niklu różnica w zgrzewaniu jest ogromna. Czysty potrzebuje znacznie większego prądu.
1
Simon traktor
Yanıtla
Simon traktor
·
5 yanıt
Simon traktor
Simon traktor
10 ay önce
Nie wiem ale raczej czysty nikiel 0.15 a teraz kupię niklowaną 0.15 bo na moje potrzeby wystarczy
Yanıtla
Tomasz Radomski
Tomasz Radomski
10 ay önce
simon traktor właśnie te 0.05 potrafi zrobić ogromną różnicę w czystym niklu. Zrób test słonej wody i będzie pewność. Ten test nigdy mnie nie zawiodł 🙂
1
Simon traktor
Yanıtla
Simon traktor
Simon traktor
10 ay önce
Co masz na myśli test słonej wody??
Yanıtla
Tomasz Radomski
Tomasz Radomski
10 ay önce
simon traktor nalej do pojemnika wody wsyp soli wymieszaj wrzuć blaszkę i zostaw na 2 czy 3 dni. Jak zardzewieje to blaszka niklowana
1
Simon traktor
Yanıtla
Simon traktor
Simon traktor
10 ay önce
Aaaa. To zrobię taki test jak wrócę do domu. Dzięki za pomysł. Pozdrawiam
Yanıtla

Makbuz - Kendin Yap
Makbuz - Kendin Yap
10 kere
Artık bir profesyonelsiniz, harikasınız, şimdi paketleri birleştirmek tam bir zevk, selamlar Leszek ...
1
simon traktör
Yanıtla
simon traktör
·
1 yanıt
simon traktör
simon traktör
10 kere
Ey profesyonel. Ama bu sadece bir zevk. Özellikle sigortalar atmadığı zaman
Yanıtla
Kenny88
Kenny88
10 kere
Fiyatına göre işini iyi yapıyor. Sigorta atmak büyük bir problem değil, elimde olması için hemen bir tane yapardım. Paket kaynak ile bir film bekliyorum. selamlar
1
simon traktör
Yanıtla

simon traktör
·
2 yanıt
simon traktör
simon traktör
10 kere
Ama çökmez. Saf bir nikel levha gibi 0,2 mm tam ayarda 10 dakika durmaksızın kaynak yaptım c 16'ya gitti bir arkadaşıma götürmek için atladım ve c 20'den sonra depoya giderken seçenek yok ki kırılacak. Bu arada, c 20'de bu tür akımlar için daha iyi bir fiş taktım, PLN 3.5 için daha iyisini tercih ederim. Akşam giydiğimde göründüğünden kısa olacağını düşünüyorum. Saygılarımızla.
Yanıtla
Makbuz - Kendin Yap
Makbuz - Kendin Yap
10 kere
simon traktor Bu sigorta ile yavaş bir C 20A verirseniz oradaki ana kutuda çökmeye başlayabilir muhtemelen 20A veya 25A vardır :)
Yanıtla
Tomasz Radomski
Tomasz Radomski
10 kere (düzenlendi)
Bu videodaki plakalar ne kadar kalındı?
0.2 gibi görünmedikleri için en azından eğilip 0.2'nin direneceği bir şeye çarpmaya değer. Bununla birlikte, nikel kaplama ve saf nikel söz konusu olduğunda, kaynaktaki fark çok büyüktür. Clean çok daha fazla akıma ihtiyaç duyar.
1
simon traktör
Yanıtla
simon traktör
·
5 yanıt
simon traktör
simon traktör
10 kere
Bilmiyorum ama saf nikel 0.15 ve şimdi 0.15 nikel alacağım çünkü ihtiyacımı karşılıyor
Yanıtla
Tomasz Radomski
Tomasz Radomski
10 kere
simon traktör sadece bu 0,05, saf nikelde büyük bir fark yaratabilir. Emin olmak için tuzlu su testi yapın. Bu test beni asla yarı yolda bırakmadı 🙂
1
simon traktör
Yanıtla
simon traktör
simon traktör
10 kere
tuzlu su testi ne demek?
Yanıtla
Tomasz Radomski
Tomasz Radomski
10 kere
simon traktör kaba su dökün, tuz ekleyin, karıştırın, tenekeye atın ve 2 veya 3 gün bekletin. Nikel plaka ne kadar paslı
1
simon traktör
Yanıtla
simon traktör
simon traktör
10 kere
aaa. Eve gidince o testi yapacağım. Fikir için teşekkürler. Saygılarımızla
Yanıtla

Son düzenleme:
Videodan çıkarılacak sonuç b16 da atıyor c16 da atmıyor mu? Çok inceleyemedim...

Bu videoda da punto makinası üzerine siğorta eklemiş .

Videonun bazı yorumları .

Kupiłem 2. Ta z filmu i 709A bo poręczna i stacja lutownicza mi się widzi. Tylko w tej 737G od razu wywalało mi korki. Zastosowałem zatem Twoje rozwiązanie. Równorzędnie 709A też mi korki wywalała, więc wiele nie myśląc, pobiegłem do rozdzielni i wymieniłem B16 na C20.
Jednocześnie już byłem w trakcie przeróbki jak w filmie... Dałem B16 z tyłu zgrzewarki. Odpala, ale przy zgrzewie wywala mi ta B16😐 zgrzew leciutki jak błona dziewicy... teraz znowu muszę otworzyć i cofnąć zmiany hah
---------------
Ja zamieniłem bezpiecznik w rozdzielnicy z B16 na C20 i jest super przy zgrzewaniu ustawionym na 80 :).Tylko ja mam model Sunkko 788H trochę inne i mocniejsza bo moja ma 1900W a ta ma 1500W
----------------
Ja kupiłem 737g - i potwierdzam, iż wywala zabezpieczenie nadprądowe - u mnie 16A charakt. C za kazdym razem jeżeli moc ustawię powyżej 40%. Do 40% jest w miarę, wywala co ok 3 zgrzew. Potwierdzam, iż jest to badziewie - nie udało mi się zgrzać żadnej nitki niklowej, nawet przy ustawieniu 98% i maksymalnym docisku - przepiąłem się na gniazdo z zabezpieczeniem bezpiecznika 25A C - też nic nie pomaga, nie zgrzewa, nawet jak nie wywali zabezpieczenia. dziwi mnie, że na filmiku udało Ci się zgrzać coś tym badziewiem. Cud. Nie polecam.

2. Filmden olanı ve 709A'yı aldım çünkü kullanışlı ve lehimleme istasyonunu görebiliyorum. Sadece bu 737G'de hemen trafik sıkışıklığı yaşadım. Bu yüzden çözümünüzü kullandım. Aynı şekilde 709A da beni deli ediyordu, bu yüzden fazla düşünmeden şalt istasyonuna koştum ve B16'yı C20 ile değiştirdim.
Aynı zamanda zaten filmdeki gibi yeniden çalışma sürecindeydim ... Kaynakçının arkasına B16 koydum. Başlıyor, ancak B16 😐 kaynağı benim için çöküyor, kaynak bir bakirenin kızlık zarı kadar hafif ... şimdi tekrar açıp değişiklikleri geri almam gerekiyor haha
------------------
Şalttaki sigortayı B16'dan C20'ye değiştirdim ve 80'e ayarlanmış kaynak setiyle harika :) Sadece Sunkko 788H modelim biraz farklı ve daha güçlü çünkü benimki 1900W ve bu 1500W
------------------
737g aldım - ve aşırı akım korumasının bozulduğunu onaylıyorum - 16A karakterim var. Gücü her %40'ın üzerine ayarladığımda C. %40'a kadar makul, yaklaşık her 3 kaynakta bir çöküyor. Bunun saçmalık olduğunu onaylıyorum - %98 ayarında ve maksimum basınçta bile herhangi bir nikel ipliği kaynak yapamadım - 25A C sigorta korumalı bir prize geçtim - hiçbir şey de yardımcı olmuyor, kaynak yapmıyor, kaynak yapmıyor korumayı bozmaz. Videodaki bu saçmalıkla bir şeyler kaynatmayı başarmana şaşırdım. Mucize. tavsiye etmiyorum

Her ürün sahibi kafasına göre takılıyor .
C tipi 32 amper siğorta

AQSW.png

Ürün tanıtımı SUNKKO 737G

Bu punto cihazını evde kullanmak istiyorsanız ?
Tesisat düzenlenmesi yapılması gerekir .
Ana siğorta C tipi olması gerekir bu durumda .
Kabloların kesitlerinin ? uyumu .

Şimdi bu hali ile kullanım düşünüyorsanız . ( test )

Video yorumuza yazmışsınız .
Bu cihazı kullanırken sigorta atma problemi yaşıyorum. trifaze tesisat, kacak akım 25A 30 ma, sigorta ise B tip 25A. %50 current üzerinde mutlaka atma yaşıyorum hatta 85 ve uzerınde b32 lik ana sigrota da atabiliyor. . 50 civarında ise 4 5 pil sonrası nadiren atma oluyor. fikrinizi almak istedim.

Bence siğorta atma sebebi olarak düşüncelerim .
Kaynak yaparken punta makinası enerjisini kısa sürede kesmiyor
Burada punto ustalık gerekir gibi geldi . ( makinaya alışmak )
Uçlarında düz olması gerekir .
Burada test 1P durumunda testler durumu .

Biraz masraf olacak test için .
B 16A siğorta yerine C 20A takılıp denenmesi çünkü priz kablosu 2.5mm2 ve priz fiş 16 A kadar dayanımı burada işlem çok kısa sürdüğü için sorun olmaz gibi duruyor .

Bu şekilde denenip B 32A atacakmı ?
Normalde ana siğorta C 32A tipi olması gerekir .
Kakr 63 A olması gerekir ( kitapcık )

Tesisata zarar vermemek gerekir .
Trifaze sistem tek faza yükleniliyor .
Bu siğortanın fazında ne gibi ürünler çalışıyor + bu ( ana siğorta 3 faz fazın biri ) bu faza bağlı diğer siğortalar ( toplamı ) 32 A her faz için .
Punto yaparken diğer ürünlerin çalışma durumu amperi arttıyor olması .

images (3).jpg

Son düzenleme:
Cihazda bir sıkıntı var lakin akıl erdiremedim. Şimdide fiş takılı ilen cihazı açtığımda ana sigortayı attırıyor. cihaz açık konumda prize bağlı ilken sigortayı kaldırdığımda ise cihaz çalışıyor. Ayak pedalı ile 1p 60 madunda puntta yapabildim. Kafam karıştı iyice.1600va lık ups e bagladıgımda isi trafo anlık akım cekmeye çalışıyor. ups ve cihaz ışıkları titriyor. adam akıllı kartın ve trafonun kontrol edilmesi gerek . Ankara için tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır?

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri