Ev için sigorta seçimleri doğru mu?

Bu biraz daha detaylı bir çalışma .
Screenshot_20230822-110028_OneDrive.jpg

Bu da çok faydalı bir bilgi .
20230822_110358.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
2,55 in olduğu bir doküman varmı ?

sami bey eaton, siemens ve schneider kataloglarından ilgili sayfalar ektedir. kaynak bütünlüğünde değerlendirme yapmak isterseniz katalogların tamamını da yükleyebilirim.

ilgili markaların ürünlerini konuştuğumuzda 2,55 referansını rahatlıkla kullanabileceğimiz kanaatindeyim.

Ekli dosyalar

• eaton1.pdf
    96.3 KB · Görüntüleme: 6
  • siemens2.pdf
    108.2 KB · Görüntüleme: 3
  • scheneider3.pdf
    516.3 KB · Görüntüleme: 4
sami bey eaton, siemens ve schneider kataloglarından ilgili sayfalar ektedir. kaynak bütünlüğünde değerlendirme yapmak isterseniz katalogların tamamını da yükleyebilirim.

ilgili markaların ürünlerini konuştuğumuzda 2,55 referansını rahatlıkla kullanabileceğimiz kanaatindeyim.
Neyse en azından böyle teknik mevzuların tartışması yapılarak biraz kendimize katkı yapabiliyoruz . Kaçak akim atiyor yeahhh. Mahalle elektrikcisine dönmekten kurtulsun forum .

benim anladığım ilgili IEC/EN standartı gereği belirtilen üç test akımı uygulandığında kesicinin istenen süreler dahilinde açması gerekiyor. mesela ABB, dokumanlarında ilgili standarta uyduğunu taahhüt etmesine rağmen 2,55 değerinden hiç bahsetmiyor. yine kişisel fikrim bu değeri kullanmasa da standart gereği 2,55 referansını karşılamak zorunda.

Bilindiği üzere,kablo kısadevre hesaplarında,genelde 1 sn
rakamı kullanılıyor.Bazı hesaplar içinde ! bu 1 sn. nin referans alın-
ması gerekebilir düşüncesi ile böyle bir rakam verilmiş olmalı.52 yıllık mühendislik hayatımda,böyle bir rakama ihtiyaç duymadığım için,bu rakama bakmamış ve görmemi -
şim. İlk defa böyle bir rakam duydum.Kimin,hangi iş için ihtiyaç duyacağınıda bilmiyorum.Bu olsa
olsa,üreticileri,aynı kalitede üretime
yönlendiren bir değer olsa gerektir.

Son düzenleme:
Bilindiği üzere,kablo kısadevre hesaplarında,genelde 1 sn
rakamı kullanılıyor.Bazı hesaplar içinde ! bu 1 sn. nin referans alın-
gerekebilir düşüncesi ile böyle bir rakam verilmiş olmalı.52 yıllık mühendislik hayatımda,böyle bir rakama ihtiyaç duymadığım için,bu rakama bakmamış ve görmemi -
şim. İlk defa böyle bir rakam duydum.Kimin,hangi iş için ihtiyaç duyacağınıda bilmiyorum.Bu olsa
olsa,üreticileri,aynı kalitede üretime
yönlendiren bir değer olsa gerektir.
Ya da ürik asit yarışı .

orda bir köy var, uzakta
o köy bizim köyümüzdür.
gezmesek de, tozmasak da
o köy bizim köyümüzdür.
Şehirden ekmek alıp akşam dönülen köyse biz almayalım. Köy neresi , şehir neresi , köylü kim , şehirli kim . Hepsi artık kitaplarda kalmış edebi kavramlar sanki .

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri