Evdeki sigortaları yenileme ama hangi sigorta

Merhaba, evim eski yapı. 2+1. Mutfakta, çamaşır bulaşık makineleri, buzdolabı, Ocak, fırın ve kettle var. Oturma odasında ise televizyon, 12000lik inverter klima, modem, uydu alıcı, robot süpürge şarjı var. Yatak odaları ve banyoda ise lamba ve yazıcı dışında bir şey yok. Balkonda kombim var onun ayrı sigortası var.

Soru 1: Şimdi bu eve yeni taşındığım için sizden fikir almak istedim. Ana sigorta kutusunun fotoğrafını attım. Bu sigortalar yeterli mi? Yoksa değişmem iyi olur mu? Değişecekse ne ile değişmeli? Kaç amper vb.

3AB78007-E195-48EF-A773-320F828F728A.jpeg

Ekstra soru 2: klimam direkt fişe bağlı. Fiş ile klima arasına sigorta koymak mantıklı gelmedi. Bu klima hattını direkt sigorta ana kutusundan mı çekmeli? Bir de resimde gördüğünüz bir kapak var. Oradan mı çekmeli yoksa? Elektrikçiye danıştım en yakın prizden çekeriz dedi. Bu da mantıklı gelmedi. Güvenemedim. Nasıl yapmalı? Nereden çekmeli?

32123B70-CD07-4100-A0A0-1D4394F745CC.jpeg

Ekstra soru 3: evin sigortalarını hangi marka ile değiştirmeli?

Sizden fikir almak için görüşlerinize çok değer veriyorum. Elektrik konusunda bilgim çok olmadığı için kusura bakmayın.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhaba, evim eski yapı. 2+1. Mutfakta, çamaşır bulaşık makineleri, buzdolabı, Ocak, fırın ve kettle var. Oturma odasında ise televizyon, 12000lik inverter klima, modem, uydu alıcı, robot süpürge şarjı var. Yatak odaları ve banyoda ise lamba ve yazıcı dışında bir şey yok. Balkonda kombim var onun ayrı sigortası var.

Soru 1: Şimdi bu eve yeni taşındığım için sizden fikir almak istedim. Ana sigorta kutusunun fotoğrafını attım. Bu sigortalar yeterli mi? Yoksa değişmem iyi olur mu? Değişecekse ne ile değişmeli? Kaç amper vb.

Ekli dosyayı görüntüle 88161

Ekstra soru 2: klimam direkt fişe bağlı. Fiş ile klima arasına sigorta koymak mantıklı gelmedi. Bu klima hattını direkt sigorta ana kutusundan mı çekmeli? Bir de resimde gördüğünüz bir kapak var. Oradan mı çekmeli yoksa? Elektrikçiye danıştım en yakın prizden çekeriz dedi. Bu da mantıklı gelmedi. Güvenemedim. Nasıl yapmalı? Nereden çekmeli?

Ekli dosyayı görüntüle 88162

Ekstra soru 3: evin sigortalarını hangi marka ile değiştirmeli?

Sizden fikir almak için görüşlerinize çok değer veriyorum. Elektrik konusunda bilgim çok olmadığı için kusura bakmayın.
Klima, çamaşır makinası gibi yüksek güç gerektirecek cihazlar yönetmelik gereği linye ve sigortaları ayrı olmak zorunda! Kesinlikle ölüm ile dans ya da mal ile dans etmek istiyor iseniz prizden klimanızı beslemeye devam edebilirsiniz. Ayrıca anladığım kadarıyla tesisat eski o tesisatın yenilenmesi gerek. Saydığınız yüksek güç gerektirecek cihazların tek tek özel linyeden ve sigortadan çekilmesi gerekmekte. Priz ve aydınlatma hattınız ise;
Priz için -> En fazla 7 sorti
Aydınlatma için -> En fazla 9 sorti olacak şekilde ayarlanmalıdır.
Aydınlatma için B10A sigorta, priz için ise B16A sigorta olmalıdır!

umarım yeni taşındığın eve senindir. ve lütfen güzel bir elektrikçi arkadaş bul, elektrik tesisatını revize ettir. çamaşır makinesi için ayrı, klima için ayrı birer hat çektir. ve sigorta kutunu düzenlet. abi tavsiyesi de. usta tavsiyesi deme AC benim işim değil.

umarım yeni taşındığın eve senindir. ve lütfen güzel bir elektrikçi arkadaş bul, elektrik tesisatını revize ettir. çamaşır makinesi için ayrı, klima için ayrı birer hat çektir. ve sigorta kutunu düzenlet. abi tavsiyesi de. usta tavsiyesi deme AC benim işim değil.
Otomatlarin üç tanesi ESEM marka. Görmeyeli baya olmuştu. Piyasadaki sıfır mallardan bile çok kaliteli olabilir. Soldan ikinci tabi ki çakma.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri