Kaçak akım rölesi akşamları atıyor

çok katlı binalarda zaten topraklamalar ortaktır.topraklamadan olması söz konusu değil.eğer yan komşu sizin nötrünüzü yanlışlıkla almamışsa bu tesisatın incelenmesi gerekir.kimsenin günahını almamak lazım tabii sadece varsayımda bulunuyorum sayaç nötrünü kesip nötrü merdiven otomatından veya başka bir daireden alıp kullandığımda sayaç yazmaz.bu nötrün arasına sigorta koyduğunuzda sigortayı açıp kapamak suretiyle sayacı durdurur veya çalıştırabilirsiniz.o yüzden dikkatli olmak gerekir.slm
resiztans ustam buna benzer birşeyde benim başıma geldi kirada otururken faturam iki katı fazla geliyordu çoğu zaman babama söyledim bir elektrikçi çağır baksın oralıklı olmadı bizim sayaçtan tek kablo alttaki dükkana gidiyordu iyice bakmadım
hani dedim faz ise nötrü yok nötr ise faz ı yok bizim sayaça etki etmez diye düşündüm ozaman işi tam bilmiyordum siteye kendi evimi alınca üye oldum sizlerin sayesinde çok şey öğrendim allah razı olsun tek kabloyla bu işi nasıl yapmışlardır bide ev sahibi babamla dalga geçmiş size çok fatura geliyordu bana 30 tl geldi demiş birgün gittim baktım daha taşınmamışlar daireye. yani benim çıktığım daireye ev sahibi kendisi taşındı 30 tl fatura geldiğinde evde kimse oturmuyordu bizimkiler hep bilgisayara kabahat buldular çok yakıyor diye bunlar nasıl dümen çevirmiş anlamadım işi tam çözersem gidip 10 sene boyunca ödediğim fazla parayı isteyeceğim

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
tek kablo dediğin sayaç faz çıkışından gidiyorsa sizin sayaç yazar tabii slm

tek kablo dediğin sayaç faz çıkışından gidiyorsa sizin sayaç yazar tabii slm
ustam o kabloya hiç bakmadım faz mı nötr mü ama çok pişmanın şimdi onlarda bir sahtekarlık vardı zaten .üst katta ev sahibinin
oğlu oturuyordu onlara hiç fatura gelmiyordu bizimkilere söyledim sayaç okumaya geldiklerinde sorun bakalım niye onlara fatura gelmiyormuş sormuşlar adam demiş orası boş gözüküyor bende tedaşı aradım ihbar ettim iki üç ay geçti yine fatura gelmiyor onlara.
yine aradım tedaşı tekrar şikayet ettim, daha öncede şikayet etiğimi işlem yapılmadığını söyledim bayağı kızdım sonraki ay onlara bir fatura geldi 130 tl yazın ortasında tabi banada ,90 150 tl arası geliyordu fatura benim durumuda söyledim dediler bizi ilgilendirmez kendiniz bulun sizden kullanan varsa keşke bir baktırsaydım mahkemeye verirdim paramı alırdım kendi evimde bana 50-60 tl arası fatura geliyor üç sefer sayaç değiştirdim tedaş a sayaçlar bozuk diye gidip konuşacağım bakalım ne olacak bayada uzun oldu kusura bakmayın moralim çok bozuluyor aklıma gelince

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,959
Son üye
çor-man

Yeni konular

Geri