Ana sigorta sürekli atıyor

Şimdi ev sahibi binanın da inşaatını yapan kişilerle konuştu. Onlar birkaç eleman yollayacaklamrış pazartesiye. İnşallah hallolur. Güncellerim durumu

Hayırlısı ile kolay gelsin Sağlıcakla kalın .

Kaçak akım koruma rölesinin yerine geri takılması unutmayınız .

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
İstanbuldaysanız bir numara verebilir misiniz konuşalım

Konum Konya muhtemelen.

KONYA.png

Son düzenleme:
Konum Konya muhtemelen.
Belkide doğum yeri.
Tam garanti değil tabiki .
Belkide başka bir yer.

Ekli dosyayı görüntüle 103733
Başka bir elektrikçi gördü şimdi. 3 ustanın ortak fikri hattaki kablonun erimiş vs olması. Son usta 20 yılı aşkın tecrübeli bir usta. Önce tek fazdan vermeyi de denedi işim görülsün diye ama olmadı. Şimdi tek tek yukarı doğru bakacak kablolara. Fiyat olarak da 5-10 bin arası olur. Sıkıntının nereden kaynaklandığına göre değişir fiyat dedi.

Başka bir elektrikçi gördü şimdi. 3 ustanın ortak fikri hattaki kablonun erimiş vs olması. Son usta 20 yılı aşkın tecrübeli bir usta. Önce tek fazdan vermeyi de denedi işim görülsün diye ama olmadı. Şimdi tek tek yukarı doğru bakacak kablolara. Fiyat olarak da 5-10 bin arası olur. Sıkıntının nereden kaynaklandığına göre değişir fiyat dedi.

Tabiki olabilir .

Her ek bir arıza nedenidir .
Aşırı amper uygun kablo kesiti kullanılmamışsa , uygun değer siğorta kullanılmamışsa kablo bir yerden arıza verebilir .
Kablo bağlantı yerleri veya ek yerinden erir .
En darbe yemiş yerinden , incelmiş yerinden , ek yerleri , vida yerlerinde vs gibi .
Ana kablo ( kolon ) borusu içinde kabloda ek yapmışlarsa olabilir .
Ek yapılmadan kablo çekilmesi gerekir .

Elektrikçi aşağıdaki çıkış kısmında sorun var o da yukarıdaki sigortanızı patlatmış gibi bir şey dedi ve değiştirdi.
yukarıdaki sigortanız dediğiniz yer neresi ise önce oraya bakın .
Su nem alacak yer var mı ?
Tesisat bilinmiyor .
Fotodaki siğortaların tesisat düzeni nedir anlayamadım .

SİĞORTALAR.png

Yüksek amper siğorta bu siğorta hiç atmaz diğer önceki siğorta atar .
Buraya bakmanız buradan sorun olabilir .
C50.png

Son düzenleme:
Tabiki olabilir .

Her ek bir arıza nedenidir .
Aşırı amper uygun kablo kesiti kullanılmamışsa , uygun değer siğorta kullanılmamışsa kablo bir yerden arıza verebilir .
Kablo bağlantı yerleri veya ek yerinden erir .
En darbe yemiş yerinden , incelmiş yerinden , ek yerleri , vida yerlerinde vs gibi .
Ana kablo ( kolon ) borusu içinde kabloda ek yapmışlarsa olabilir .
Ek yapılmadan kablo çekilmesi gerekir .

yukarıdaki sigortanız dediğiniz yer neresi ise önce oraya bakın .
Su nem alacak yer var mı ?
Tesisat bilinmiyor .
Fotodaki siğortaların tesisat düzeni nedir anlayamadım .

Ekli dosyayı görüntüle 103736
Yüksek amper siğorta bu siğorta hiç atmaz diğer önceki siğorta atar .
Buraya bakmanız buradan sorun olabilir .
Ekli dosyayı görüntüle 103737Duvar buatlarindaki bağlantı gevsemesi de kabloyu eritir kısa devre sigorta sorunu yapabilir.Onları bul kontrol et.Sonra şofben kontrol edilmeli...Kolay gelsin!

Merhaba, çözemediğimiz bir sorunu sizle paylaşmak istiyorum belki bir çözüm bulunur diye.

Pazartesi günü akşam eve geldiğimde elektrik yoktu. Binada vardı ama evde yoktu. Baktım sigorta vs atmamış, anlamadım. Saat de geç olunca uyudum direkt. Bir gün sonra eve geldim tüm binada elektrik yok. Dedim herhalde binada sorun var. Neyse gece yine geç saatte baktım binada elektrik var bizim evde yok. Neyse ertesi gün bina girişindeki ana panoya baktım, bizim dairenin şarteller atmış. Kaldırdım geldim. Bir sıkıntı yoktu. Sabah uyandım yine gitmiş elektrik. Yine aşağı inip kaldırdım. 15 dk sonra yine atınca dedim evde bi sıkıntı var bi kısmını kapattım evdeki şartellerin. Sadece 2 tanesi açıktı. Mutfak kadarı. 1 saat sonra yine gitti. Dedim böyle olmaz bir elektrikçi çağırdım. Dedi sigortaları değiştireceğiz. Hem aşağı hem yukarı. Dedim tamam. Değiştirdi. 15 dk sonra yine attı. Elektrikçi indi aşağı dedi birini tam sıkamamışım ondan olmuş olabilir. İyi dedim benim işim var evden çıkıcam, döndüğümde bakarız. 1 saat sonra döndüm yine atmış.

Bu sefer ilk yaptığımın tersini yaptım. Hepsini açtım şartellerin evin içindeki, sadece sabah açık bıraktıklarımı kapattım. Mutfak ve kombiye giden. Buzdolabından şüphelenmiştim. Neyse 2 saat geçti sıkıntı yok. Dedim bir tanesini açayım. Buzdolabı olanı kapalı bıraktım. Diğerini açtım. 2 saat sonra dolabın fişini çektim, onu da açtım. Yine gitti. Neyse dedim dolabın şalteri açmayim. belki o hatta sorun vardır. Yine gitti. Kombiyi denedim sadece. Yine gitti. Anlayacağınız her türlü kombinasyonu denedim. şimdi 2.5-3 saat arası dayanıyor sonra yine aşağıdaki ana şalter atıyor. Elektrikçi yarın yine gelecek ama nasıl çözülecek bilmiyorum bu iş. Fikri olan var mı?
atan kaçak akım.mı sigortamı onu anlamadım belirtilmemiş

atan kaçak akım.mı sigortamı onu anlamadım belirtilmemiş

Konu sahibi ilk ön yazısında !!!
ana panoya baktım, bizim dairenin şarteller atmış. Kaldırdım geldim.
Diyor ilk elektrikci kaçak akımı sökmüş yerine tekli siğortalar takımış halen arıza devam ediyormuş .

Ana Sigorta 1.jpg

Merhaba, çözemediğimiz bir sorunu sizle paylaşmak istiyorum belki bir çözüm bulunur diye.

Pazartesi günü akşam eve geldiğimde elektrik yoktu. Binada vardı ama evde yoktu. Baktım sigorta vs atmamış, anlamadım. Saat de geç olunca uyudum direkt. Bir gün sonra eve geldim tüm binada elektrik yok. Dedim herhalde binada sorun var. Neyse gece yine geç saatte baktım binada elektrik var bizim evde yok. Neyse ertesi gün bina girişindeki ana panoya baktım, bizim dairenin şarteller atmış. Kaldırdım geldim. Bir sıkıntı yoktu. Sabah uyandım yine gitmiş elektrik. Yine aşağı inip kaldırdım. 15 dk sonra yine atınca dedim evde bi sıkıntı var bi kısmını kapattım evdeki şartellerin. Sadece 2 tanesi açıktı. Mutfak kadarı. 1 saat sonra yine gitti. Dedim böyle olmaz bir elektrikçi çağırdım. Dedi sigortaları değiştireceğiz. Hem aşağı hem yukarı. Dedim tamam. Değiştirdi. 15 dk sonra yine attı. Elektrikçi indi aşağı dedi birini tam sıkamamışım ondan olmuş olabilir. İyi dedim benim işim var evden çıkıcam, döndüğümde bakarız. 1 saat sonra döndüm yine atmış.

Bu sefer ilk yaptığımın tersini yaptım. Hepsini açtım şartellerin evin içindeki, sadece sabah açık bıraktıklarımı kapattım. Mutfak ve kombiye giden. Buzdolabından şüphelenmiştim. Neyse 2 saat geçti sıkıntı yok. Dedim bir tanesini açayım. Buzdolabı olanı kapalı bıraktım. Diğerini açtım. 2 saat sonra dolabın fişini çektim, onu da açtım. Yine gitti. Neyse dedim dolabın şalteri açmayim. belki o hatta sorun vardır. Yine gitti. Kombiyi denedim sadece. Yine gitti. Anlayacağınız her türlü kombinasyonu denedim. şimdi 2.5-3 saat arası dayanıyor sonra yine aşağıdaki ana şalter atıyor. Elektrikçi yarın yine gelecek ama nasıl çözülecek bilmiyorum bu iş. Fikri olan var mı?

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri