Yüksek Gerilim Ehliyeti Soru ve Cevapları

yüksek gerilim yetki belgesi için soru ve cevapları olan arkadaşlar varmı varsa paylaşırsalar sevinirim şimdiden teşkler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sevğili kardeşlerim bilğilerinizi bezimle paylaştığınız için Allah sizden razı olsun hepiniz Allaha emanet olun

bilğilerini paylaşan sevgili kardeşlerim Allah hepinizden razı olsun çünkü bizim meslekte ufak bir hata telafisi mümkün olmayan sonuçlara sebebiyet verir Allah hepinizi ailenize bağişlasın ALLAHA YARDIMCIMIZ OLSUN
keser döner sap döner

YÜKSEK GERİLİM BELGESİ EKAT BELGESİ Alkan kardeşim bu belğeyi izmir ışıklar da tedaş genel müdürlüğü var oray başvuruyorsun ordan alıyorsun eger izmirde kalçak yerin varsa 1200 tl ila 1400 tl üçret karşılığı alabilirsin 20 gün kurs veriyorlar izmirde kalaçak yerin yoksa onlarrın kalaçak yerleri var ozaman ise 2000 tl üçret ödüyorsun orayla irtibata geç çün sen gitsen sana vermezler bir şirket aracı olaçak kolay gelsin Saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar bozdemir23 'e katılıyor yürekten kutluyorum kendisini
bendede TEİAŞ YG tesisleri ile ilgili bütün konular hakkında gerek döküman gerekse bilgi birkimim var herzaman bu konularda yardımcı olmaya hazırım selamlar...

ygçb kursundan geldim.. bızede 54 maddelık bır form verdıler.. 15 gundur durmadan arastırıyorum.. her sey her yerde yarım yarım.. ılgılenen arkadaslara bır kac adres vereyım ıstedım hem yardım almak hemde yardım cı olmak ıcın.. www.electrıcs.blogcu.com vee elektrık forumu adreslerde bıraz var..iletisime gecmek ısteyen arkadaslara ve yardım etmek ısteyen arkadaskllardan msjlarınızı beklıyorum.. sımdıden tskkrler..

bu soruların cvplarına ulasamıyorum.. bır kısmı tmm yaaa kalan kısımlarrrr.. onemlı olan kalan yerler her yerde bunlar cvplanmıs.. cvplanmayan soruları nasıl cvplayabılırım...

Arkadaşlar OG YG çalışıp bilgisi olan arkadaşlar niye kurslara para veriyonuz çıraklık eğitim merkezlerinden ustalık belgesi alın. Niye o kadar para ödüyonuzki . Ülkemizde eğitimi MEB verir.

teşekür ederim böyle bir belgeyi paylaştığın için arkadaşım

3 fazlı enerji iletim hatlarında iletkenler arası mesafenin eşit olması ve olmaması durumunda hat kapasitesinin (c)hesaplanması ve hattın elektriksel büyüklükleri(V,I,P) üzerine yaptığı etkiyi bir örnekle gösteriniz.(BU KONUDA BANA YARDIMCI OLABİLECEK BİRİ VARMI?)

Arkadaşlar OG YG çalışıp bilgisi olan arkadaşlar niye kurslara para veriyonuz çıraklık eğitim merkezlerinden ustalık belgesi alın. Niye o kadar para ödüyonuzki . Ülkemizde eğitimi MEB verir.

güzel kardeşim bu kurs ekat belgesi almak için açılmış kurstur orta ve yüksek gerilim altında çalışmak için tabi bunların da aralarında sınıfları var,senin dediğin kurs ise meb in verdiği elektrik tesisatçılı ustalık belgesini verir sadece

Yüksek Gerilim Ehliyeti Sözlüsüne Gireceğim 43 Maddelik Dosya Yapmamızı Istediler Aşağıdaki Maddelerden Yardımcı Olursanız Sevinirim.şimdiden Teşekkürler
1. Bara Sİstemlerİ
2. Enerjİ Nakİl Hatlarinin Ana Baradan Devreye Alinmasi
3. Enerjİ Nakİl Hattinin Transfer Baradan Devreye Alinmasi
4.
.
.
.

Liste biraz uzun olmuş bende herbiri için hazırlanmış 2010 Eğitim notları mevcut ben bunları ilk fırsatta uptade edip atarım sizlere yardımı olabilir.Gerçi bozdemir şimdiye mezun olmuştur belki :)

bana gönderirseniz iyi olur. ayrıca konu amacını şaşırtmayalım hes mezunlarının dert yanma yeri değil, isterlerse her halukarda iş bulablirler teiaş veya tedaşı densinler onlar veriyor herhalde.
iso32-26.hotma.. gönderirsen iyi olur tşk.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri