Yüksek Gerilim Ehliyeti Soru ve Cevapları

işletme sorumluluğu kursundan bazı notları yüklüyorum.
Sizin merak ettiğiniz soruların yanıtları var.

Ekli dosyalar

• MİSEM YG.Tesislerinde Manevralar2005 ( M.Çeçen).pps.zip
    3.3 MB · Görüntüleme: 25
Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Syın şef112 kardeşim mesleki eğitim merkezlerinde ayrıca yüksekgerilim ustalık belgesi vermektedir.Bir EKT Belgesi furyası gidiyor MEB Verdiği belge 3308 sayılı yasaya göre ülkemizde değil AB ülkelerindede geçerli yasa 60 lı yıllarda almanyadan alınmış bizde 1986 yılında yürlüğe girmiş. Müracat edilse belirli birsayıya ulaşıp teknik üniversitelerde kurs açarlar.

Merhaba arkadaşlar , Yüksek Gerilim calısma belgesi alıcak olan arkadaşlara , daha önce sınavda ve sözlüde sorulan soruları , bana özel mesaj yoluyla ulasırlarsa , verebilirim , diğer teknik konular ve ders kitaplarınıda mail olarak yollıyabilirim , fakat burda paylaşmam olanaksız özel mesaj atın lütfen .

arkadaslar bu egitimi somada almıs olan ve orada cıkan yazılı sınavda cıkan soruları bilen varsa paylasırsa sevinirim. bilgi paylastıkca guzeldir

bende hidroelektrik mezunuyum y.g belgesi aldım ruzgar santralinde de calısıyorum. aynı bölüm mezunu olan e kart belgesi olan 3 arkadasız bu santralde kumanda operatörü olarak görev yapmaktayız...

dert yanacak bi olay yok.. hes mezunları diger elektrik veya elektronik bölümlerine göre daha sanslı kumanda operatöru alacak şirketlerin bazıları özellikle bu bölümden mezun olmus ögrenci isteyebiliyorlar

bana gönderirseniz iyi olur. ayrıca konu amacını şaşırtmayalım hes mezunlarının dert yanma yeri değil, isterlerse her halukarda iş bulablirler teiaş veya tedaşı densinler onlar veriyor herhalde.
iso32-26.hotma.. gönderirsen iyi olur tşk.

hes mezunlarının dert yandığı yok.. Gayet memnunuz y.g ehliyetini alamayanlar ne yapmalarını gerektigini bilmediginden dolayı alamamıslardır.Su anda piyasada cok az işsiz hidroelk mezunu eleman bulunmaktadır.

hocam bunların hepsini cevaplama gibi bir durum söz konusu değil. 1 ay içinde bende o sözlüye gireceğim. o sorular la bir dosya hazırlayacaksın. ve dosyanda o sorulara ait olan sadece senn çalıştığın sistemde varolanlar. yani onlardan hangisi senn sisteminde varsa onları yazacaksın hepsini değil. ve sözlüde de tamamen o dodyaya bağımlı kalınmayacağı söylendi. yine yüksek gerilim techizat larla ilgili bilgi. trafo ve korumalarla ilgili sorular sorulacak. ayrıca sizin sizteminizde uygun bi panelde manevra sorulacaktır kesinlikle. benm bildiğim kadarıyla bu iş böyleydi.

Ben termik santralde çalışıyorum ve eüaş ın verdiği ekat belgesi eğitimlerine katılıyorum eğitimimiz bitti yazılı sınavı olduk ve sözlü için dosya hazırlamamız gerekiyor ve hocalar sadece 54 adet soru verdi dosya formatı hakında her hangi bir bilgi vermediler bu konuda bana yardımcı olacak arkaş varsa sevinirim

Harbiden insanlık ÖLMÜŞ be bu ne arkadaş bole para para para yazıklar olsun :(

ekat belgesi hidroelektrik santallerinde calışmak için yeterlı mı ??

arkadaslar bende somadayım bana yardımcı olursanız sevınırım yuksek gerılım trafo merkezı soruları ıcın bana yardımcı olmanızı ıstıyorum lutfen lutfen yardımcı olun

ya harbiden ama bu paylaşım sitesi sen bilgiyi satma derdindesin .Buda Abes le iştikal değilmi,

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaslar bende somadayım bana yardımcı olursanız sevınırım yuksek gerılım trafo merkezı soruları ıcın bana yardımcı olmanızı ıstıyorum lutfen lutfen yardımcı olun

ekat belgesi içinse msn ne ihtiyacım var bilgileri sana vere bilirim ******@hotmail.com

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri