Yüksek Gerilim Ehliyeti Soru ve Cevapları

bozdemir23

Üye
Yüksek Gerilim Ehliyeti Sözlüsüne Gireceğim 43 Maddelik Dosya Yapmamızı Istediler Aşağıdaki Maddelerden Yardımcı Olursanız Sevinirim.şimdiden Teşekkürler
1. Bara Sİstemlerİ
2. Enerjİ Nakİl Hatlarinin Ana Baradan Devreye Alinmasi
3. Enerjİ Nakİl Hattinin Transfer Baradan Devreye Alinmasi
4. ReaktÖrlerİn Devreye Alinmasi
5. Ana Bara Kuplajinin Devreye Alinmasi
6. Transfer Bara Kuplajinin Devreye Alinmasi
7. 154/31,5 Kv Trafonun Devreye Alinarak 31,5 Kv Baranin Enerjİlenmesİ
8. Manevralar
9. Arizalarda Manevra Sirasi
10. Kartlamalar
11. Paralele Gİrme
12. Transfer Sİstemlerİ Ve Uygulamalari
13. Santral Ve Şalt Sahasi Tek Hat Şemasinin İncelanmesİ,sİstem Elemanlarinin Yerİnde GÖsterİlmesİ Ve Fonksİyonlarinin AÇiklanmasi
14. İÇ İhtİyaÇ Sİstemlerİ (ac/dc)
15. 400 V`luk İÇ İhtİyaÇ Besleme Kesİcİlerİnİn Uzaktan Ve Mahalİnden Kumandasi
16. AkÜ Odasinin İŞletme Kontrollerİ
17. Acİl Durumlarda DavraniŞ Şekİllerİ
18. Arizalara MÜdahale
19. Tesİsat Ve Techİzatin KontrolÜ
20. Kİlİtlemeler
21. Koruma Ve RÖle Sİstemlerİ (genaratÖr-trafo)
22. Alarm Ve İhbar Sİstemlerİ
23. Genel Ve Yardimci Techİzatin Temel ÇaliŞma Prensİplerİ
24. GÜÇ TransformatÖrlerİnİn Yillik Perİyodİk Bakimi
25. Ana GÜÇ Trafosunun Start Öncesİ Ve İŞletme Kontrollerİ
26. GÜÇ TransformatÖrlerİnİn Arizalarinin Gİderİlmesİ (bucholz,dİfransİyel,yaĞ KaÇaĞi Vs.)
27. Ana GÜÇ Trafosu Ve İÇ İhtİyaÇ Trafosu Kademelerİ
28. Kesİcİlerde Kontak GeÇİŞ Dİrencİnİn ÖlÇÜlmesİ
29. Sf6 Gazli Kesİcİlerİn Yillik Perİyodİk Bakimi
30. Sf6 Gazli Kesİcİlerİn Arizalarinin Gİderİlmesİ (gaz KaÇaĞi,dİyafram,conta DeĞİŞİmİ,klemens Arizalari)
31. Sf6 Gazli Kesİcİlerde Kutup DeĞİŞtİrİlmesİ
32. Sf6 Gazli Kesİcİlerde Gaz Ayarinin Yapilamasi
33. Az YaĞli Kesİcİlerİn Yillik Perİyodİk Bakimi
34. Az YaĞli Kesİcİlerde YaĞ DeĞİŞtİrİlmesİ
35. BasinÇli Havali Kesİcİlerİn Yillik Perİyodİk Bakimi
36. Vakumlu Kesİcİlerİn Yillik Perİyodİk Bakimi
37. Ayiricilarin Yillik Perİyodİk Bakimi
38. Ayiricilarda Kontak Arizalairinin Gİderİlmesİ
39. Ayiricilarda İŞletme Mekanİzmasi Arizalarinin Gİderİlmesİ
40. Şalt Sahasi Topraklama Sİstemİnİn Yillik Perİyodİk Bakimi
41. Parafodurlarin Yillik Perİyodİk Bakimi
42. Şalt Sahalari Yillik Perİyodİk Bakim
43. İletİm Hatlarinda ÇaliŞma İŞ GÜvenlİĞİnİn Alinmasi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Size bu eğitim soma veya kumburgaz eğitim tesislerinde verilmiş olması gerek.Bu kadar soruyu cevaplamak bayağı zaman alır.
En iyisi oturp biraz çalışmanızdır size tavsiyem

yok abicim biz oralarda kurs görmedik biz kebanda gördük sorunda orada işte bizde bu soruları yanıtlamak için hiç bir yardımcı kaynak verilmedi... sizden isteğim tek tük de olsa soruların cevaplarını siteden yardım etseniz sevinirim

Arkadaşım benimle ıletısıme geçersen sana yardımcı olabilecek bır sürü belge var elimde saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:
kardeşim bu soruların çoğunun yanıtını verebilirim sana ancak bunu şu an 2 dakikada yazarak yapamam sadece istediin koruma çeşidi 7 tane bunu sana buradan yazarak nasıl anlatiim.Benim santral terübem var hatta bi müddet te işletmesini yaptım elbette birbirmzie yardımcı olacağız ama bu istediklerini burada yazarak anlatamam zaman yetmez...

bu ehliyet sözlü sınavlamı alınıyor.bu kadar maddeyi hazırla dedilerse eğer mutlaka bi dökyuman vermiş olmaları lazım.

Arkadaş, ben de sözlüye gireceğim ve ödevi bitirmek üzereyim. bitirince sana yollarım. hem bendeki maddeler 77 adet. sen içinden seçersin... birkaçgün müsade et.

karagöz ' Alıntı:
Arkadaş, ben de sözlüye gireceğim ve ödevi bitirmek üzereyim. bitirince sana yollarım. hem bendeki maddeler 77 adet. sen içinden seçersin... birkaçgün müsade et.

eyv abim saolasın sen bana msn adresini verirsen veya sen eklersen abi daha ii irtibata geçeriz şimdiden tşkler

arkadaşlar bende var ama parasıyla olur bilginin bedeli olmalı

lalevegul ' Alıntı:
arkadaşlar bende var ama parasıyla olur bilginin bedeli olmalı
AYIPP be kardeş insalık parayla olurmu saol kardeş bilgin sana kalsın arkadaşlar bende soruların tümü mevcut EUAŞ ın sorduğu 54 adet soru.... isteyenler bana ulaşsın beleş Allah razı olsun dersiniz yeterli benim için .. saygılar

FARKIN YOKSA YAŞAMA

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri