Yüksek Gerilim Ehliyeti Soru ve Cevapları

arkadaşlar yakında santralde çalışmak için şirket beni somaya gönderiyor.biraz bilgi verirseniz sevinirm. zormudur sınav? kalınca bir daha sınava girmek için ne kadar ücret ödemem gerekiyor.

Hayırlı olsun güzelce çalışırsan Çok kolay, Bence sınava gitmeden Önce Yakında bir Trafo merkezinde Teknisyen denetiminde orda bilgi al Manevra öğren , Transfer açma kapama Kublaj Çeşitli manevralar çalış elemanları tanı akü odasını tanı öğrenki zorluk çekmeyesin

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
37. BİLEZİK HÜCRESİ FANLARININ DEVREYE ALINMASI
38. GENERATÖR YATAKLARI YAĞ EMİŞ FANLARININ DEVREYE ALINMASI
39. TAŞIYICI YATAK YAĞ POMPASININ DEVREYE ALIMASI
40. HIZLI KAPAMA ( QSD ) BUTONUNUN KUMANDASI
41. ACİL DURDURMA ( ESD ) BUTONUNUN KUMANDASI
42. ANA KUMANDA ODASINDA
a. VİBRASYON YAAZICILARININ KONTROLU
b. İNVERTÖR VE REDRESÖR PANOSUNUN KONTROLU
c. ALARM PANOSUNUN KONTROLU
d. SOĞUTMA SUYU DEVRESİNİN KONTROLU
e. DRENAJ SUYU VE BAŞINÇLI HAVA SİSTEMİ PANOSUNUN KONTROLU
f. HAVALANDIRMA İLE İLGİLİ PANONUN KONTROLU
g. DEĞERLERİN KONTROLU VE DEĞER FÖYLERİNE YAZILMASI
43. ÜNİTE KUMANDA ODASINDAN ÜNİTEYE AİT DEĞERLERİN KONTROLU VE DEĞER FÖYLERİNİN YAZILMASI
44. KESİCİLERDE KONTAK GEÇİŞ DİRENCİNİN ÖLÇÜLMESİ
45. SF6 GAZLI KESİCİLERİN
a. YILLIK PERİYODİK BAKIMI
b. GAZ KAÇAĞI ARIZASININ GİDERİLMESİ
c. DİYAFRAM ARIZALARININ GİDERİLMESİ
d. CONTA DEĞİŞTİRİLMESİ
e. KUTUP DEĞİŞTİRİLMESİ
f. GAZ AYARININ YAPILMASI
g. İRTİBAT BARALARI VE KLEMENS ARIZALARININ GİDERİLMESİ
46. AZ YAĞLI KESİCİLERİN
a. YILLIK BAKIMI
b. YAĞ DEĞİŞTİRİLMESİ
47. BASINÇLI HAVALI KESİCİLERİN YILLIK PERİYODİK BAKIMI
48. VAKUMLU KESİCİLERİN YILLIK PERİYODİK
49. AYIRICILARIN
a. YILLIK PERİYODİK BAKIMI
b. KONTAK ARIZALARININ GİDERİLMESİ
c. İŞLETME MEKANİZMASI ARIZALARININ GİDERİLMESİ
50. SALT SAHASI TOPRAKLARININ YILLIK PERİYODİK BAKIMI
51. ŞALT SAHALARI YILLIK PERİYODİK BAKIMI
52. TRAFO MERKEZİ DC SİSTEMİNİNİ YILLIK PERİYODİK BAKIMI
53. PARAFUDURLARIN YILLIK PERİYODİK BAKIMI
54. İLETİM HATLARINDA ÇALIŞMA İŞ GÜVENLİĞİNİN ALINMASI

Arkadaşlar elinde bu soruların cevabı olan kimse var mı aranızda..?

Verilen 54 maddelik soruların cevaplarının tamamı yok.
Sitede araştırınca yarısını bulabiliyorsunuz ama yukarıdaki maddelerle ilgili bilgiler yok.Elinde olan arkadaş paylaşabilirmi yada link verebilirmi.Şimdiden teşekkürler.

Bu sitede bunların cevabının olduğunu biliyorlar en azından bizi sınava alan komisyon biliyordu ve dosyayı incelemeden kontrolkalemi.com diyorlar. Ben ücretsiz izne çıkmıştım ve detaylı bi dosya hzırlamadan burdakilerle 30 sayfa hazırlayıp götürdümde dediğim gibi dosyayı incelemediler bile. Sizde ona göre hazırlıklı olun. Allah yardımcınız olsun.

Haklısın.Genelde ne tarz soru ve manevralar soruyorlar.Sanırım sen sınava girdin.Nerede girdin bilmiyorum ama sanırım bizi Ankara ya çağıracaklar.Öyle bişeyki biz Kumburgazda girdik eğitime ve son gün elimize bu 54 maddelik fotokopileri verdiler.Bu dosyayı hazırlayın dediler.İşin kötüsü internette bu bilgiler maalesef yok denecek kadar az ya da doyurucu değil. :(

Esselamü Aleyküm. O soruların cevapları bana da lazım. Endüstriyel Elektronik bölümünden mezun olduğum için şalt sahaları ile ilgili herhangi bir bilgim yok. Bu sebepten dolayı aldığım eğitim biraz yüzeysel oldu. Sıfırdan başlayan birisinin bu konuları 3 haftada öğrenebilmesi pek mümkün değil. Bu belgeyi almak zorundayım. Benim çalıştığım yerde bu belgenin işe yarayacağını pek söyleyemem; ama bu belgeyi alamazsam şirkette çalışabilmem pek mümkün olmayacak. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi günler.

selamün aleyküm abilerim bende yüksek gerilim ehliyeti için kurs gördüm sınava da girdim başarılı oldum ancak bu 54 maddelik soruları verdiler bunları bulun dediler ama ben bunların bir çoğuna ulaşamadım yaklaşık 1 haftadır cevapları bulmak için uğraşıyorum ama henüz bir çoğunu bulamadım bu soruların cevapları hala elinizde varsa iletişime geçip bana yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederim.

hayırlısı ile bende gidiyorum

Son düzenleme:
slm 5 yıl ekat belgesine sahibim,5 yıl sonunda yenilenmesi gerekli diyorlar, bende daha yenileme yapmadım.
Bunun yerine trafo merkezi belgesi almak istiyorum.yardımcı olurmusanız sevinirim

Hem yapılmış hem yapma çiçek satanlar / Bahçıvanlar değil tüccarlardır :)

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri