Yüksek Gerilim Ehliyeti Soru ve Cevapları

Erciyex ' Alıntı:
MADDE 11- PARALELE GİRME

Santralın enterkonnekte sisteme bağlanmasına yada santralar arasında birden fazla generatörün aynı sisteme bağlanmasına paralele girme denir. Yani birbirinden farklı gerilim ve frekansa sahip enerjili hatların birbirine bağlanmasıdır. Bunu yapabilmek için her iki sistemin gerilim, frekans ve faz açılarının aynı olması zorunludur.

Burada şöyle bir ibare var:
"Yani birbirinden farklı gerilim ve frekansa sahip enerjili hatların birbirine bağlanmasıdır."

arkasındanda bu
"Bunu yapabilmek için her iki sistemin gerilim, frekans ve faz açılarının aynı olması zorunludur."

Sizde farketmişsinizdir heralde ilkinde farklı gerilim ve frekansa sahip hatlar birbirine bağlanmasıdır, yanlış bir ifade olmuyormu, ikisininde aynı olması gerekir. Devamındada sizde böyle yazmışsınız.
arkadaşım bahsedilen yer bir santral olduğu için gerilimi ve frekansı istenen değerlere getirip paralele girersin kumanda sizde yani....

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
yüksek gerilim kursunu nasıl alırım

tekniker olmak şartmı sadece sanat lisesi elektrik mezunu alabiliyor mu kurs kaç gün ve fiyat bilginiz varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Son düzenleme:
arkadaşlar benim bildiğim yüksek gerilim belgesi yani kısaca ekat belgesini yalnızca tedaş, teiaş veriyor
ben öyle aldım. tedaş tarafından o zaman kursa giderken dışardan öğrenci kabul edilmiyordu...
ama tedaş işlerini alan yüklenici firma elemanları alıyordu buda yaklaşık 2 milyar civarında bişeydi....

Merhaba Arkadaslar;
Kuru tip trafolarda titresim olup olmayacagi ile ilgili bilgi ihtiyacim var, eger varsa bu titresimin gucu nedir? trafo cikisindaki ana bara yapisina hasar verirmi?

Sn.mrseko ,
Konu ile ilgili dökümanlar,Trafolar isimli bölümde mevcuttur.
Konuları dogru bölümlere açmaya özen gösteriniz.
Lütfen arama yaptıktan sonra konu açınız.

sakın ha..! bu tür yardımlar olmasın...
biz onlara yeterince not verdik.. Kebanda '
verildi... Ancak birazcık çalışıp öğrensinler ,
konuya vakıf olsunlar pekiştirsinler.. gayret sarf etsinler
ileride herhangi bir kazaya sebebiyet vermesinler diye
bu ödevler verilmiştir.. Kendi ellerindeki CD lerde
her şey var.. Birazcık açıp okusunlar.. saygılarımla
lütfi coşkun
EÜAŞ KUMBURGAZ EĞİTİM MÜDÜRÜ

Kardeşim O Kuruma girmiş maaş karşılığı görev yapıyorsunuz,dökümanın varsa vereceksen ver yoksa maddi çıkarını niye ortaya koyupta sen kendini hiç ediyorsun.Sen O kurumda olmasan onları öğrenebilirmiydin,şükretmesini bilmelisin.Beni sorarsan ben de O güzel kurumların birinde görev yapıyorum ve burdan sizleri esefle kınıyorum.

bu belge sadece ve sadace soma elektrik teknolojileri geliştirme ve işletme müdürlügünde verilmektedir. ben o okulda ögretmenim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,366
Kullanıcılar
450,237
Son üye
tekogulyunus

Yeni konular

Geri