Trifaze 4 pimli priz bağlantısı.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
3 faz ve toprak kablosu bağlanır. bağlantıda IEC standartı uygulanır ve bu bizi de bağlar.
ustam biz eskilerde kaldık herhalde, yine de iddia etmem. eskiden sanayi fişinde faz+nötr alarak monofaz alet çalıştırırdık. şimdi nasıl bilmiyorum, hem anlamam hem de duble emekliyim. benim yorumlar iptal...

kayahan ustayı şahsen tanımak nasip oldu. bestekar ve sanatçı olarak mükemmel, insani değerlerde megolaman birisi. bodrum'da yaşamanın ve çevrenin şartları diyelim. daha kimler kimler, hani o sanatçı dediklerimizin... sen anladın onu.
Bir insanın şöyle bir şarkıyı yazıp söyleyebilecek kapasitesi varsa bence götü havada dolaşma hakkı sonuna kadar vardır. Şimdiki çakma şarkıcılara bakarak deha sayılabilecek bir sanatçı.

ww.png

ilk bodrum konserinde söylemişti bunu, ilk dinleyenlerdenim merak etme. ve ilk dinleyelerin içinde bu tutacak demiştim ve tuttu.

ustam biz eskilerde kaldık herhalde, yine de iddia etmem. eskiden sanayi fişinde faz+nötr alarak monofaz alet çalıştırırdık. şimdi nasıl bilmiyorum, hem anlamam hem de duble emekliyim. benim yorumlar iptal...

ustacım eskiden 4 pinli fiş-priz kombinasyonları çok kullanıyorduk. hem iş güvenliği hem de zamanın ihtiyaçları 5 pinli (3P+N+E) fiş-prizlere geçmemizi sağladı.

ustacım eskiden 4 pinli fiş-priz kombinasyonları çok kullanıyorduk. hem iş güvenliği hem de zamanın ihtiyaçları 5 pinli (3P+N+E) fiş-prizlere geçmemizi sağladı.
belirttim ustam ben eskilerde kaldım, yeni kurallar neyse o. asla iddia etmem. sizin dedikleriniz doğrudur. zaman değişiyor ve ben geride kaldım. güncel bilgileri sizler veriyorsunuz.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri