Trifaze 4 pimli priz bağlantısı.

sefafawkez

Üye
Merhaba, trifaze 4 pimli prizlerde 3 fazdan sonra nötr mü bağlanıyor toprak mı? İnternette farklı kaynaklarda farklı cevaplar var. Nedeni ile birlikte söyleyebilir misiniz?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Baba 3+2=4 diyerek 1984 romanına atıfta mı bulundun 😀
gözlüklerimim azizliği, okur yazar olan anlar. ben liseyi sekiz senede bitirdim normal karşılaman lazım
( öteki pencereden bakarsan yüksek ihtisas yapmışım ama ben bilmiyorum öyle diyorlar) düzeltmen için sağol. yaşlıları iyi davranmak lazım değil mi?

gözlüklerimim azizliği, okur yazar olan anlar. ben liseyi sekiz senede bitirdim normal karşılaman lazım
( öteki pencereden bakarsan yüksek ihtisas yapmışım ama ben bilmiyorum öyle diyorlar) düzeltmen için sağol. yaşlıları iyi davranmak lazım değil mi?
Hastayım senin gibi ak sakallı hacı amcalara 😀

bildiğim kadarıyla 4 pinde 3 faz 1 nötr, 5 pinde 3 faz, 1nötr, 1 toprak. bu arada kullanacağınız cihazın da özellikleri önemli
bazı kaynaklarda da 4 pinde 3 faz 1 toprak olacak şekilde anlatılıyor, bunun farkını anlamaya çalışıyorum

bazı kaynaklarda da 4 pinde 3 faz 1 toprak olacak şekilde anlatılıyor, bunun farkını anlamaya çalışıyorum
İkisi de mevcut . Uygulamaya göre değişir. İçime @arkaplan ruhu kaçtı.
Screenshot_20230707-204400_Chrome.jpg
Screenshot_20230707-204110_Google.jpg

Hastayım senin gibi ak sakallı hacı amcalara 😀
birde bana hacı hoca yakıştırması yapma lütfen, benim inancımda hacılık hocalık yok.
yukarıda belirttim kullanacağın cihaza bağlı olarak (olabilir) ama standart 3 faz 1nötr 4 pin için.

düzenleme bilgisi: kullanacağın prizi mutlaka kontrol etmek lazım. dediğim gibi standart 3faz+1nötr

Son düzenleme:
Yolu sevgiden geçen herkesle birgün bir yerde buluşuruz der kayahan usta 😀
kayahan ustayı şahsen tanımak nasip oldu. bestekar ve sanatçı olarak mükemmel, insani değerlerde megolaman birisi. bodrum'da yaşamanın ve çevrenin şartları diyelim. daha kimler kimler, hani o sanatçı dediklerimizin... sen anladın onu.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri