Elektrikli araç sarjı hk.

PREDATOR06

Üye
Arkadaşlar merhaba, şuan oturduğum binada her dairenin kapalı garaj içerisinde kendine ait bir yeri bulunmakta. Elektrik sayaçlarımız garajın hemen bir üst katında. Tahmini 20mt kablo ile aracımın yanina elektrik götürebiliyorum. Sayaçları kontrol ettiğimde trifaze olduğunu gördüm ancak elektrik faturamizda anlık çekilebilir güç miktari 7.1kw yazıyor. Bunun için sanırım elektrik dağıtım şirketinden güç arttırım talebinde bulunmam gerekiyor. Sonrasında abonelikle vs ilgili herhangi bir işlem yapmadan 3 fazlı elektriği taşıyıp kullanmaya başlayabilir miyim? 3 faza geçiş için farklı bir abonelik vs gerekiyor mu yoksa örneğin şuanda güç arttirimi yapmadan gerekli bağlantıları yapip 3 faz kullanabilir miyim? Apartmandaki komşularımın onayını aldıktan sonra bu kablo taşıma işlemi için proje vs çizdirmek gerekecek mi? Apartmanin ortak kullanim alanina piriz koymamin yasal olarak bir sakıncası var mi? Şimdiden teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri