Prizlerin bazılarına elektrik gelmiyor

bence de bu tür arızaları elektrikcinin yapması daha sağlıklı olacakdır kanısındayım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
senin o linyenin buatına bak ondan olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Anlamadıgım nokta bazen calısıp bazen duruyor mu
Yoksa hıc mı calısmıyordu

Merhaba; bu akşam yeni taşındığımız evde ilk defa ankastre ve davlumbazı birlikte çalıştırırken aniden ikisi de durdu. Sigortalara baktım sağlam. Yine de kapadım birkaç saniye bekledim açtım sorun çözülmedi. Sonra prizlere baktım aynı duvarda buvata yakın olan priz çalışıyor, ama aynı hizada fırına yakın olan prize, davlumbazın ve fırının prizine elektrik gelmiyor. Sorun neden kaynaklanabilir?

1-Sigorta geçirmiyor olabilir.Giriş ve çıkışlarını kont.kalemi ile kontrol edin.
2-Faz-nötr kablolarında gevşeme-kopma olabilir..Prizi açıp kontrol edin.
3-Buat bağlantılarını kontrol edin..

Ama daha çok sigortalar üzerine yoğunlaşın:)

Teşekkür ederim. Mutfağa giden tek bir sigorta var. Eğer sorun olsaydı buzdolabı çalışmadı diye düşünüyorum. Sanırım ikinci dediğiniz olabilir. Peki kopma varsa duvarın kırılması mı gerekir daha kolay bir yolu olabilir mi?

Evde boya felan yapıldı mı? Buatta kapağından boya sızıp kablo uçlarına değerse bu sorun olabilir. Abimlerin evinde böyle bir arızaya denk gelip çözmüştüm. Öncelikle prizi, uzatma kablosu varsa kontrol edin buatı açın bir bakın. Sigortada sorun yok diyorsunuz.

selam,

aynı problem için yeni başlık açmak istemedim. evin bir kısmında elektrik olmamasına istinaden sigortaları kontrol ettiğimde şu görüntüyle karşılaştım.

WP_20160120_001.jpg WP_20160120_002.jpg WP_20160120_003.jpg WP_20160120_004.jpg WP_20160120_005.jpg

kontrol kalemiyle baktığımda kontrol kaleminin ışığının titreyerek yandığını gözlemledim. yapmayı düşündüğüm bu sigortalara gelen elektriği kesip yanmış/erimiş yerlerdeki kabloları sökmek ve düzgün/sıkı şekilde yeniden geri bağlamak, randıman alamazsam da elektrikçiye gidip yeni sigorta ve kablo alıp onları bağlamak.

fakat ölmek ya da evi yakmak istemiyorum. o yüzden fikrinize başvurmanın sağlıklı olabileceğini düşündüm.

hem bu vesileyle daha sonra bu durumla karşılaşan kimselere de faydalı olmayı umuyorum.

son olarak, en sağdaki sigortadan daha büyük olan şey nedir acaba?

cevabınız için teşekkür ederim.

fakat medeniyetten biraz uzak bir lokasyonda olduğumdan elektrikçi çağırmak ancak son çare.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri