Kapasitifi Engelleyemiyorum

Şimdi benim anlamadığım tek bir 200/5 akım trafosu mu var.Sistem normal çalışıyorken birden böyle bir sorun mu çıktı,yoksa yeni mi kuruldu.Daha detaylı bilgi vermeniz lazım.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
mühürlü bölmedeki sabit kondansatörün enerji aldığı nokta ölçü akım trafolarından önce olmasına bak. ayrıca reaktif tüketicilerine sabit ve yerinde kompanzasyon yap.

arkadas once tum kondansatorlerin sigortalarını indir cihazı ac ayarlarda kvar kısmına giır ama once yuku normal olarak devreye al ancak kondansatorler devrede olmasın sonra orada gordügün L1 L2 L3 parametrelerindeki degerler kvar cinsinden her faza ait olan kondansatür ihtiyacıdır ona gore cıkan degerleri 12 kademeye ayarla yeniden diz ancak sistem monofaze ise en son 3 kademeye monofaze kondansator koy ve ilk gruba ise trifazkondansator koymalısın bsonra auto kademesinde step on yap sıraladıgın grupları cihaz hafızaya alsın hepsi bukadar kolay gelin

program 10 da ise; ilk kondansatörun en buyuk degerli olan olsun ve tabi 3 fazlı.
durum bu ise en küçük kondansatör degerin, buyuk geliyor olabilir. en kuçuk 1.5 kVAr kullanabilirsin.

entes rg3 12 serisi otomatik tanıtma yapılmamış ise veya akım ve gerilim bilgileri aynı faza ait değil ise ekranda gorunen cos fi değerleri doğru olmayabilir: kademelere takılı olan kondansator güçlerini sırayla not alın sonra role ekranında auto/cap/ menüden girerek kademelere ait kondansatör güçleri doğru olarak tanınmış mı. Eğer aynı değerleri vermiyorsa set up yaptırmanız gerekebilir

ben en cok kompanizasyon iş il uğraşırım ve yıllardır entes markanın sorunlu olduğunu gördüm onun icin ben şimdilerde entes kullanmıyorum sıralaman ne kadar mükemmel olsada sorun devam eder ben ce bildiğin güvendiğin başka bi marka dene en azından geçici olarak göreceksin sorunun cözülecek

Atateknik kardeşim rolelerin avantaj ve dezavantajlarını forum ortamında paylaşma ve değerlendirme açısından mahsuru yoksa kullandığınız roleyi sebebiyle beraber öğrenebilir miyim

Forum istatistikleri

Konular
128,245
Kullanıcılar
450,052
Son üye
Fatihkaya00

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri