Kapasitif ceza

merhaba arkadaşlar çalıştığım fabrikanın trafo gücü 400 kw fakat fabrikada çekilen güç en fazla 80-90 kw gücünde. sayaç okuma kısmı OG kısmında olduğu için mevcuttaki kompanizasyon yetmiyor kapasitif cezayı önlemeye bizde şönt reaktör bağladık akım trafosundan önce. toplam da 5 kademe 1.5kwar 2.5 kwar 5 kwar 7.5 kwar 10 kwar.manuel devreye alıyoz ben ilk 3 kademeyi alıyorum devreye 7/24 çok az etkisi oluyor ceza oranının düşmesin de
. kademe çoğaltıyorum bu sefer de reaktif yükseliyor yani şu anda kapasitif ceza %40 larda reaktif ise %14 lerde ilk 3 kademe de gündüz %3-4 oranın da düşüyor fabrika faal durumdayden ama gece olduğu yerde sayıyor ne düşmesi var ne yükselmesi ne yapmam gerekli bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim
Kardeş kompanzasyonu kapat reaktörüde akım trafolarindan önce değil herhangi bir ana dağıtım panosuna bağla tmş şaltere 3 4 gün reaktör aktif enerji çeksin böylece düzelecektir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri