Kaçak akım şalteri

caytarla

Üye
3fazlı Sigma marka kaçak akım şalteri bilgisayarın fişini bir konumda atıyor ters çeirdiğimde atmıyor şalter yeni yeni ev tesisatta yeni. Eski evimde tek kutuplu MerlinGerin takmıştım onda böyle birşey olmuyordu neden olabilir acaba

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Konu Sah

caytarla

Üye
Böyle bir arızası olan yokmu, yorumu olan...

REZİSTANS

Profesyonel Üye
bilgisayar kasasından gövdeye kaçak vardır. ölçü aletiyle kontrol et.selam.

idegisli

Üye
toprak ve nötrü kontrol ettinizmi

3fazlı Sigma marka kaçak akım şalteri bilgisayarın fişini bir konumda atıyor ters çeirdiğimde atmıyor şalter yeni yeni ev tesisatta yeni. Eski evimde tek kutuplu MerlinGerin takmıştım onda böyle birşey olmuyordu neden olabilir acaba
caytarla arkadaşım benim size tavsiyem çin menşeili kaçak akım şalteri kullanmamalısın.bana göre sizin sorununuz o kaçak akım şalterini değiştirmelisin.
kolay gelsin

ademcelik

Profesyonel Üye
ben bu markaya güvenmem. değiştirmeni tavsiye ederim.

m.sabri

Üye
Normalde bir cihazda kaçak varsa
Fişi terste taksan düzde taksan role atar.

REZİSTANS

Profesyonel Üye
Normalde bir cihazda kaçak varsa
Fişi terste taksan düzde taksan role atar.[/QUOT MI acaba kasa üzerinde topraklama yoksa yada k.a.r.sinin üzerinden 30 ma. geçecek kadar iyi değilse atmaz kardeşim atmaz. ters çevirdiğinde kaçak faza denk gelir gövdeyide toprak olarak algılarsa ozaman atar. kolay gelsin.

Konu Sah

caytarla

Üye
cevplar için teşekkürler anladığım kadarıyla kaçak akım rölesni değiştirmem lazım.

Forum istatistikleri

Konular
122,236
Kullanıcılar
438,769
Son üye
nidaslantas

Yeni konular