Kaçak akım koruma şalteri otomatik yenide kapama

htemel

Üye
Merhaba arkadaş umarım yanlış yere konuyu açmamışımdır.

Evimde elektrik bazen gidip gelince kaçak akım şalteri atıyor. Evdeyken bu sorun değil. Ancak bir kaç günlüğüne evden ayrılınca aklım evde kalıyor. Acaba kar atmış mi diye.
Kaçak akım şalterini yeniden kapayan uygun fiyatlı önereceğiniz bir ürün varmi.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Hicbir trip devresinin kendi kendine yeniden kapanması iş güvenliği acısından uygun değildir.
Hocam İnternet'e Siemens marka bir tane var 3 kez belli aralıklarla kar kapatıyor. 3kez deneyince kar kazanmazsa bir daha kapatmayı denemiyor. Ancak benim için çok pahallı. Bu dediğim kar ayrı olarak takılıyor. Kar kendisi kapanmıyor. Takılan şalter kapatıyor. Bu yinede güvenlik riski oluşturur mu

Onlar,pahalı ve kesin çözüm ! değil.
Kaçak akım tipinizi A,Si,F tiplerden
birisi ile değiştirmeniz,tesisattan kaynaklanan ! bir sorununuz yoksa,
daha uygun bir çözümdür.Sorununuz
tesisat kaynaklı ise,bahsettiğiniz uy-
gulama da çözüm getirmez.

Normal KAR ucuz değil ki bunların uygun fiyatlı olanı olsun.. tekrar kapanmadan önce tesisatı test eden cihazdan bahsediyoruz..
gewiss markaya bir bakın.
Ama öncelikli ihtiyacınız bu tip bir cihaz değil.. tesisatı ve mevcut rölenizi kontrol ettirin..

Merhaba arkadaş umarım yanlış yere konuyu açmamışımdır.

Evimde elektrik bazen gidip gelince kaçak akım şalteri atıyor. Evdeyken bu sorun değil. Ancak bir kaç günlüğüne evden ayrılınca aklım evde kalıyor. Acaba kar atmış mi diye.
Kaçak akım şalterini yeniden kapayan uygun fiyatlı önereceğiniz bir ürün varmi.

Arızayı bulmak gerekir .

Bu ürünler çözüm değil .
Çeşitli firmaların uzaktan otomatik yeniden açma-kapama ünitesi ürünleri var .

Örnek video

Hocam İnternet'e Siemens marka bir tane var 3 kez belli aralıklarla kar kapatıyor. 3kez deneyince kar kazanmazsa bir daha kapatmayı denemiyor. Ancak benim için çok pahallı. Bu dediğim kar ayrı olarak takılıyor. Kar kendisi kapanmıyor. Takılan şalter kapatıyor. Bu yinede güvenlik riski oluşturur mu
Ucuz alınıp ta sefasını sürdüğüm birşey hatırlamıyorum. Siemens ne düşünerek böyle bir ürün üretmiş bilmiyorum ama 32 senelik mesleki geçmişim bana bu işin uygun olmadığını söylüyor. Ha bazen kullanıcı dostu! ürünler kar amaçlı olarak üretilebilir ama bunları kullanımın sonucu nerelere varacağını düşünmek lazım.

Günü kurtarma ürünleri .
Kesme kutunuz da var .

Kaçak akım cihazları otomatik tekrar kapama modülü bencede önemli bir ihtiyaç. Ülkemizden tedarik etmek çok pahalı. Aliexpres de çok daha uygun fiyatlı olarak varlar. Kullandığınız cihaza uyumlu olan modelini veya takım olarak almanızı öneririm. Ben de kendi evim için almayı planlıyorum. Geçen yaz biz yazliktayken evde kaçak akım atmış. Ev elektriksiz kalmış. Buzdolabında ki gidalar telef olacakmış . Ama tesadüfen oğlum eve gelmiş faciayı kıl payı atlattık. Gıdaların çöp olmasından ziyade buzdolabında ki kötü kokuyu çıkarmak pek mümkün olmuyor. Aslında imkan olsa bütün linyelere ayrı ayrı kaçak akım takılması ve buzdolabı ve modem gibi zaruri cihazlar için tekrar kapalı kaçak akım takmak daha ideal olur

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,967
Son üye
Gokhanttu

Yeni konular

Geri