Elektrik ve bakır önemi.

Yüksekokul...ENIAC 1947 yılında ABD de çalıştırılan ilk bilgisayardı ve 30 ton ağırlığı vardı...Şimdi elimizde,masa üstünde çok gelişti...Ben de diyorum ki bakır güzel ama yeni gelişimler ile boyu transistor icadı gibi küçülebilecek yeni gelişimler var mı?Dinamo sigorta fiş priz vb. basit şeyleri çocuk bile görüp biliyor!

ben faz nötr al götür işi yapan bi elektrikçiyim. transistor'u hiç duymadım o n'oluyo orhan abi.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Herhalde rakım olarak yüksekti okulunuz. Elektrikle ilgili bir eğitiminiz olmadığı kesin . Medyadan ve internetten okuduğunuz bilgilerle edebiyat parcalıyorsunuz .

ben faz nötr al götür işi yapan bi elektrikçiyim. transistor'u hiç duymadım o n'oluyo orhan abi.
Bunu sen iyi bilirsin,iyi usta olduğuna eminim,önemli görev yapıyorlar....piyasada klima temizliği yapanlar dış üniteyi unutmasın...Bize geldi iç ünitesi temizledi dış ünite önemli olduğu halde hop gitti.Ne oldu soğutmuyor!Bunu ben söküp temizlesem nasıl olur?

Bunu sen iyi bilirsin,iyi usta olduğuna eminim,önemli görev yapıyorlar....piyasada klima temizliği yapanlar dış üniteyi unutmasın...Bize geldi iç ünitesi temizledi dış ünite önemli olduğu halde hop gitti.Ne oldu soğutmuyor!Bunu ben söküp temizlesem nasıl olur?

onlar bu mesleğin yüz karaları. müşteri hizmetlerine şikayet etseydin. o apaçileri dürtmeden iş yaptıramazsın orhan abi.

orhan abi profiline o mübarek fotonu koysana be abi.
mavi ekrana bakarak kör olcaz yemin ediyorum.

orhan abi profiline o mübarek fotonu koysana be abi.
mavi ekrana bakarak kör olcaz yemin ediyorum.
Zamanında blaupunkt diye baya meşhur bir marka tv vardı. Baktım hala var . Ama eski şaşalı günleri yok herhalde . Orhan ustam ordan emekli .

onlar bu mesleğin yüz karaları. müşteri hizmetlerine şikayet etseydin. o apaçileri dürtmeden iş yaptıramazsın orhan abi.

Herhalde rakım olarak yüksekti okulunuz. Elektrikle ilgili bir eğitiminiz olmadığı kesin . Medyadan ve internetten okuduğunuz bilgilerle edebiyat parcalıyorsunuz

Zamanında blaupunkt diye baya meşhur bir marka tv vardı. Baktım hala var . Ama eski şaşalı günleri yok herhalde .

Herhalde rakım olarak yüksekti okulunuz. Elektrikle ilgili bir eğitiminiz olmadığı kesin . Medyadan ve internetten okuduğunuz bilgilerle edebiyat parcalıyorsunuz .
Okulda da kitaptan okunuyor,öğreniliyor.Devlet ders kitabı koymuş öğrensin diye,öğretmen de kitabı kıskanmasın tavsiye etsin!Ben ev elektrik işlerinden anlıyorum bu da bana yeter.Özel ilgi ile elektrik elektronik konularinda biraz da ileri gittim...İyi Akşamlar...ORHAN

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,969
Son üye
kdrtkn

Yeni konular

Geri