Bu Trafodan Nerde Bulurum ?

41cuu41

Üye
Merhabalar Resimdeki Devre Altıs SD5000 Koşu bandının Üzerinde EE28/37 yazan trafodan nerden bulabilirim baçaklarını ölçtüm kısa devre gösteriyor

Ekli dosyalar

• 20211125_075412.jpg
    20211125_075412.jpg
    184.7 KB · Görüntüleme: 34
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
O transformator kolay kolay bozulmaz. Kisa devre olcmenin sebebi, bobinlerinin sarim sayilarini cok az olusundan.

yani normal midir bacaklar arasında kısa devre göstermesi ekrana giden besleme hattında da sorun var trafoyu devreye geri takınca diyot kısa devre gösteriyor bu Arada öğrenmek adına ne trafosu bu

yüksek frekanslı SMPS trafosu

Merhabalar Resimdeki Devre Altıs SD5000 Koşu bandının Üzerinde EE28/37 yazan trafodan nerden bulabilirim baçakTrafo kart üzerindeıken ölçdunuzse, normal olmıyıyan değerler okumanız normal. Illa ölçmek ıstıyorsanız, trafoyu kart üzerinden söküp öyle ölçmeniz gerekir..

Düşük değer göstermesi normal, kullandığınız
ölçü aleti bu değeri ölçemiyor olabilir.

Bunlar standart trafolar değil. Genelde
devreye uygun sarılırlar. Ayrıca arızalanmaları
pek olası değil. Bu trafoyu süren elemanlara
baksanız daha iyi olacaktır.

baksanız daha iyi olacaktır..

baksanız daha iyi olacaktır

baksanız daha iyi olacaktır.
öncelikle teşekkür ederim ustam benim öğrenmek istediğim şey bu elemanın normalde görevi nedir yani bir gerilim trafosu mu ? şuanda mesala onunde diyot var diyot şuan kısa devre ama trafonun bacakları kısa devre olduğu için gösterdiğini düşünüyor trafoyu söktüğüm de ise kısa devre göstermiyor diyot

Cevabınız gözükmüyordu .

Öncelikle teşekkür ederim ustam benim öğrenmek istediğim şey bu elemanın normalde görevi nedir yani bir gerilim trafosu mu ? şuanda mesala onunde diyot var diyot şuan kısa devre ama trafonun bacakları kısa devre olduğu için gösterdiğini düşünüyor trafoyu söktüğüm de ise kısa devre göstermiyor diyot

Merhabalar Resimdeki Devre Altıs SD5000 Koşu bandının Üzerinde EE28/37 yazan trafodan nerden bulabilirim baçaklarını ölçtüm kısa devre gösteriyor

Hata kodu ?
Kitapcığınıda karşılğı ?

Cevabınız gözükmüyordu .

Öncelikle teşekkür ederim ustam benim öğrenmek istediğim şey bu elemanın normalde görevi nedir yani bir gerilim trafosu mu ? şuanda mesala onunde diyot var diyot şuan kısa devre ama trafonun bacakları kısa devre olduğu için gösterdiğini düşünüyor trafoyu söktüğüm de ise kısa devre göstermiyor diyot

Hata kodu ?
Kitapcığınıda karşılğı ?

hata kodu şuan e01 mosfet entegresi yanık şuanda onu alıp değiştiricem

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri