Arçelik 6230 Bulaşık Makinası Kart Arızası

Birçok sitede ve youtube üzerinden yaptığım araştırmada bu parçanın mosfet olduğunu düşünüyorum. Resimleri kontrol ettiğimde birebir aynı çıkıyor. Şimdi 12v kart üzerinde ki mosfetin hangi değerlerde olduğu bilgisine ihtiyacım var. yukarıda paylaştığım resimde ki yanan parçayla eklediğim resimde ki parça aynı diye düşünüyorum.

şimdi ben konuyla ilgili tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum; söz konusu kartta ki mosfetin değeri ve cinsi ne olabilir? yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• mosfet.png
    mosfet.png
    118 KB · Görüntüleme: 28
Moderatör tarafında düzenlendi:
merhaba

Parçaların çok net fotosunu yayınlamanız .
sn değerli @by lent hocamın vermiş bilğileri olduğu dikkate almanız .

Kolay Gelsin .

Sayın arkaplan, Tokatta bulunuyorum. Bu yüzden bu tür parçalara ulaşmam sıkıntılı oluyor. Yanan parçalar tamamen tanımlanamaz durumda olduğu için eşdeğer kartlar üzerinden hareket ediyorum.

Arkadaşlar, mosfet dc akımlarda kullanılıyormuş. ac akımlarda triyak kullanılması gerekiyor. yukarıda konu başlığıyla vermiş olduğum sorun arçelik 6230 model bulaşık makinası kartı üzerinde bulunan triyakın yanmış olmasıydı. hangi triyakın alınması gerekli olduğu konusunda sağolsun by lent hoca yardımcı oldu. bu linkte ki triyak alınarak kartınızı çok ucuza tamir ettirebilirsiniz. tabi başkaca bir arızası yada bozulan parçası yoksa. http://kenttekno.com/z0107-smd-z7m-triyak-sot-223.html
yarın yanan iki kartımada bu triyaktan bulabilirsem taktıracağım, yok bulunduğum yerde bulamazsam yukarıdaki linkten sipariş vereceğim. sonucu tekrar paylaşırım. iyi akşamlar. yardımcı olan arkadaşlardan Allah razı olsun.

Maalesef bazen gerek yardım gerek bilgi hemen gelmiyor isyan etmeden sabretmek gerek.

Evet. Gerçekten teşekkür ederim. Bu arada bilmediğim konularla ilgili bilgi edinme fırsatım oldu. İnternetin bu konuda faydası tartışılmaz; ama yardımcı olan insanların fedakarlığıda çok daha öte bir güzellik diye düşünüyorum.

Evet. Gerçekten teşekkür ederim. Bu arada bilmediğim konularla ilgili bilgi edinme fırsatım oldu. İnternetin bu konuda faydası tartışılmaz; ama yardımcı olan insanların fedakarlığıda çok daha öte bir güzellik diye düşünüyorum.

Merhaba

bir arkadaşımla bu konu kart için görüştüm .
görünüşte ( fotoğrafdaki benzeri gibi ) aynı kartdan gösterdi .
kart tamire verilmiş , kart tamircisi tamir olmaz demiş
arkadaşın anlattığı
eğer siğorta attırdı ise
kart tamir olsa ile ( görünüşte ) , görevini görmez demiş
beslemesi arızalanmış .
ışıklı yer ( buton ) !!!
yeni kart takılacak demiş .
bilğilerinize
kartın ışığı yanıyorsa , belki kurtarabilir mi ? acaba diyorum .!!!
hayırlısı .

bulaşık kart.png

Kolay Gelsin . Sağlıcakla kalın .

Son düzenleme:
Merhaba

bir arkadaşımla bu konu kart için görüştüm .
görünüşte ( fotoğrafdaki benzeri gibi ) aynı kartdan gösterdi .
kart tamire verilmiş , kart tamircisi tamir olmaz demiş
arkadaşın anlattığı
eğer siğorta attırdı ise
kart tamir olsa ile ( görünüşte ) , görevini görmez demiş
beslemesi arızalanmış .
ışıklı yer ( buton ) !!!
yeni kart takılacak demiş .
bilğilerinize
kartın ışığı yanıyorsa , belki kurtarabilir mi ? acaba diyorum .!!!
hayırlısı .

Ekli dosyayı görüntüle 41144

Kolay Gelsin . Sağlıcakla kalın .

Sayın arkaplan, inşallah o durumda değildir. Çünkü elimde iki adet kart var:)
triyak siparişi verdim bugün yarın elimde olur. değişiklik yaptıktan sonra çalışıp çalışmadığıyla ilgili bilgi veririm. Teşekkür ederim.

Merhaba

2. kart bozulmasının nedenini bulmanız .
3 . bir kart ( sıfır ) olsa bile taksanız da gene bozulacaktır . ( dikkat )

Son düzenleme:
ışıklı buton triyakın tetiklenmesini (geyt) yapıyor sanıyordum. öyle değil mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri