Arçelik 6230 Bulaşık Makinası Kart Arızası

Butonla triyak neden tetiklensin triyaki tetikleyen genelde islemciden gelen bilgidir.204s6e koduyla aratin resimde isaretlediginiz smd triyak. z7m ile kiliflari ayni degil.

Sayın Handmaden, z7m triyak ile kartı denedim çalıştırmıyor. sizin önerinizi de arattırdım satış yapılan bir yer tespit edemedim. Bildiğiniz bir yer var mı bu triyakı alabileceğim.

elimde iki arızalı kart var;

sonuçta ihtiyacım olan; 12vac 1A triyak; ve bu kart üzerinde bulunan 125vac 12vdc role (rolenin yan tarafında erime söz konusu olduğundan)
yada; 9vac 1A triyak

iki adet arızalı karttan , bir adet tamir edilerek arızasız kart elde edilemiyor mu ?

:) maalesef, çünkü birisi 12v diğeri 9v. roleler de aynı şekilde.

tabi bu arada multimeter de arızalandı. ac akım ölçebilen bir multimeter ihtiyacım var. Ben profesyonel değilim evde ufak tefek işlerde kullanıyorum. öneriniz var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
tabi bu arada multimeter de arızalandı. ac akım ölçebilen bir multimeter ihtiyacım var. Ben profesyonel değilim evde ufak tefek işlerde kullanıyorum. öneriniz var mı?

ucuz yollu 10 TL .

dt830d-siyah-500x500.jpg

ucuz yolu 20 - 25 TL Amperde ölçme ( sınırları var ) pensampermetre

elektronikle ilğilisiniz bence kapsamlı prof bir multimeter gerekir diyorum .

19405097.jpg

http://www.hepsiburada.com/multimetre-c-60006758

Son düzenleme:
resimde ki ölçü aleti kaç tl dır. acaba

sayın arkaplan, birkaç sitede buldum uygun fiyata. güzelde duruyor ama sanırım dc akım ölçmüyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri