sayın ertek68 bu konu ile ilgili olmayan soru ve sorunlarınız için lütfen yeni konu açınız...
Arkadaşım sence yazmış olduğum mesaj konu ile alakalı değilmi....?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşım sence yazmış olduğum mesaj konu ile alakalı değilmi....?

Arkadaşın sorunu cihazın hiçbir şekilde enerjilenememesi, kademe alma çıkarma sorunları değil... Affına sığınarak , yanlış anlama ama , araya alakalı olmayan mesajlar yazıldığı zaman konuya yeni bakanların yardımcı olması zorlaşıyor... Konuyu tam anlamak zor oluyor...
Şu an sorun Rölenin hiçbir şekilde üzerindeki tek bir Display işaretinin dahi olmaması , ekranda henüz tek bir ışık bile yok yani....

mstyalvac :
Tavsiyem şu : Elinde bir Motor Koruma Rölesi varsa Tam da cihaza verdiğin referans noktalarına bağlarmısın , Röle normal duruma geçiyor mu? Kontağını kapıyor mu...Benzer durum nötr problemi ile karşıma çıkmıştı .Ölçü aleti ile aldanabilirsin... (Belki aynı durum sözkonusu olmayabilir ama )MKR bağladığımda normal konuma geçmedi,takip ile bulmuştum sorunu...
Hiç olmazsa başka marka bir röle takarsın varsa elinde denersin...

Son düzenleme:

mstyalvac :
Tavsiyem şu : Elinde bir Motor Koruma Rölesi varsa Tam da cihaza verdiğin referans noktalarına bağlarmısın , Röle normal duruma geçiyor mu? Kontağını kapıyor mu...Benzer durum nötr problemi ile karşıma çıkmıştı .Ölçü aleti ile aldanabilirsin... (Belki aynı durum sözkonusu olmayabilir ama )MKR bağladığımda normal konuma geçmedi,takip ile bulmuştum sorunu...
Hiç olmazsa başka marka bir röle takarsın varsa elinde denersin...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

anladım yarın bunu deniyeceğim...

fakat neden bir normal röle vb.. değilde motor koruma rölesi ?

Arkadaşım birde şunu göz önünde bulundur. Sen şimdi cihazı kontrole gönderiyorsun ya orada senin cihazının üstündeki soketleri kullanmıyorlar kendi soketleri var bağlantıları hazır şekilde.. seninkileri söküp onları takıyorlar. yani senin kabloyu takıp sıktığın klemens yani dişi olan kısım açılmış, dişi soketi kırılmış olabilir onun içine bir bak derim. Çünkü fabrikada çalışıyor ve senin tüm ölçümlerinde normal tek ihtimal cihazın erkek uçlarına enerjiyi veren soket. Yani senin bağladığın soketler. özellikle sadece nötürünki bile düşmüş olsa çalışmaz yani...............

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

anladım yarın bunu deniyeceğim...

fakat neden bir normal röle vb.. değilde motor koruma rölesi ?

İyi bir motor koruma rölesi , Faz-faz Faz-nötr hatalarında çıkış vermez ,hatayı bulman kolaylaşır(varsa) Bu benim uyguladığım bir yöntem , tabii denemek denememek sana kalmış...

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler sorun çözüldü...

sorun r.g.k.r. de imiş...

bazen kontrol kalemine çok ihtiyacınız olur :D

Arkadaşım bence roleye gelen nötr kontrol et çünkü nötr degilde topraklamada olabilir,bu çogu işyerlerinde sıkça karşılaştıgım bir sorun R.G.K. rolesi nötr toprk ayrımı yapıyor olabilir,veya cihazın üzerinde bi yerlerde di sviç varmı bi bak çok düşük bir olsılık ama 220/110/24 A.C input arımı yapan siviçler veya emniyet için olabiliyor birde cihazı cihaz üzerin den açama kapama olanagı için takılıyor kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri