Reaktif Güç Hakkında Üstadlardan Yardım

:)

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yicem:)..ne cigeriniz kalacak ne de bobreginiz.sadece is yerime mudur olmakla kalmayacam.bu gidişle bu forumda söz sahibi parmakla gösterilen ustalardan olacam.herkese de faydalı olmaya calisicam..elektrik bi tesla dan bide benden sorulacak[emoji1]

Yicem:)..ne cigeriniz kalacak ne de bobreginiz.sadece is yerime mudur olmakla kalmayacam.bu gidişle bu forumda söz sahibi parmakla gösterilen ustalardan olacam.herkese de faydalı olmaya calisicam..elektrik bi tesla dan bide benden sorulacak[emoji1]
Tesla olunmuyor , tesla olarak doğuluyor .

Diğer arkadaslar masalmi anlatti yoksa senmi anlayamadin bir dusun arastir istersen
Masal anlattı demedim arkadaş daha açıklayıcı ve basit anlattı o kadar. Sonuçta hepimiz üniversite okumadık sinüs kosinüs trigonometri konuları bize uzak ama yinede birşeyler öğrenme hevesi.

Masal anlattı demedim arkadaş daha açıklayıcı ve basit anlattı o kadar. Sonuçta hepimiz üniversite okumadık sinüs kosinüs trigonometri konuları bize uzak ama yinede birşeyler öğrenme hevesi.

Seni dikkate alıp zamanını ayırıp cevap veren insanlara bir teşekkür etmen yada mesajını beğenmen senden çok şey götürmez çok önemli değil ama bunu tek işiyle sınırlarsan bu senin eksikliğin olur

benimde bir sorum olacak müsadenizle şimdi tasarladığımız kompanzasyonda hem akıllı harmonik filtre hemde şönt reaktör aynı anda kullanılabiliyor mu? proje çizerken sonuçta kompanzasyon panosunuda çizmemiz gerekiyo ve ben harmonik filtre mi kullanacağım yoksa şönt reaktör mü yoksa ikisi birden kullanılıyomu neye ihtiyacım olduğunu tam olarak kavrayamadım.

yardımlarınız için teşekkür ederim.

benimde bir sorum olacak müsadenizle şimdi tasarladığımız kompanzasyonda hem akıllı harmonik filtre hemde şönt reaktör aynı anda kullanılabiliyor mu? proje çizerken sonuçta kompanzasyon panosunuda çizmemiz gerekiyo ve ben harmonik filtre mi kullanacağım yoksa şönt reaktör mü yoksa ikisi birden kullanılıyomu neye ihtiyacım olduğunu tam olarak kavrayamadım.

yardımlarınız için teşekkür ederim.
Siz bence pasif harmonik filtre ile şönt reaktörü karıştırıyorsunuz .

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri