ADSL bağlantısı kararsız

toprak
cat6 nın yeşil ve yeşilbeyaz uçlarınıdan toprak yapmış tesisatcı ama ev tarafının bağlansını nasıl bilmiyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Az önceki attığım resimdeki yerden daireme gelen kabloya ek yapılı şekilde modeme bağlı. Ben bu kabloları az önce kesip tekrar ek yaptım birbirine güzelce, şu anda CRC hataları biraz daha azaltı yalnız SNR değerlerinde herhangi bir değişiklik olmadı.

Hafta sonu unutmazsam bizim buradaki elektrikçi ile STP CAT6 olayını görüşeceğim, tabii iskan alınmadığı için öncelikle müteahhit ile görüşme sağlayacağım. Yalnız müteahhit ilgisiz olduğu için attığımız mesaja tamam diye cevap verdi ama bunu yazarken "amann s*k**r et" demiştir.

Şu anda kararlık ayarı devre dışı(0dB) iken hat değerlerim aşağıdaki gibidir, kararlılık ayarını 10dB yaptığım zaman maksimum ulaşabileceğim hız 21600Kbps'a yükseliyor. SNR değeri ise 10.5'e kadar düşüyor, hattımın hızını CRC hataları 12Mbps'ye düşürttüm. Yalnız hattımın hızını 16Mbps'ye yükselttirdiğimde CRC hataları yüzünden internete giremiyorum.

Adsız-2.jpg

Evet an itibariyle internet berbat durumda, binlerce CRC hataları her saniye oluşmaya devam ediyor ve internet kullanılamaz halde.

Sanki bu sayıda hata var? hangi numaralar bunlar?
cat5-cat6 içinde 4 çift tel var ya telefon için ikisini kullanır 3 çift boşta kalır turk telekom cat6 kablonun 4 telini ethernet için kullanıp diğerlerinden ikisini telefon için kullanıyormuş sözde fiber internet veriyor...
cat6.jpg

iki tel kesinlikle telefon diğerleri ethernet oluyormuş.

internet yalın değilse cevir seside internet sinyalide aynı kablodan gelir ancak bina dağıtım kutusunun oraya splitter ile ayırıp prizlere o şekilde dağıtır ki bina dağıtım kutusunda onu yapmazlar

interneti bir odada telefonu bir odada kullanırsa müşteri adsl aralıklarla düşer ancak splitter ile ayrıldıkdan sonra kullanılır telefon direk modeme kadar fiber olan yer sayılıdır (özel bi proje olması lazım) ancak bina ya kadar fiber gelir sonra bakıra döner

Telefon kutusu yok, kablolar açık durumda. Tahminen 14 daire ne kadar tutar, ayrıca sadece kendi daireme yaptırsam ne kadar tutar. -1. kattan 6. kata kadar uzanan STP CAT6 kablo.

Ekli dosyayı görüntüle 35597

Bu nasıl bir işçiliktir bu nasıl bir ustalıktır! Yanarım yanarım ucuz yollu yapılacak diye gelişi güzel yaptırılan bu tarz işlere yanarım. Bir alt resimdeki de işçilik, onu yapanda insan evladı. Onu bunu bilmem arkadaşlar her ne iş yaptırıyorsan başında oturup şunlar şunlar olacak diye kararlaştırıp sonra işi vereceksin, değilse böyle gaydırıgoppak işlerle karşılaşmak gayet normal.
@Bızdık sanada Allah kolaylık versin, işin zor birader. TTNET kullanırken bu kadar olmasada buna benzer eski yada hatalı hat yüzünden neler çektim ben bilirim. Ödediğin paraya 2 kat hız alabilecekken yarısını zor alırsın onda da illah edersin.
Yerinizde olsam ev kendinize ait ise apartman olarak bi toplantıda bu konuya değinir adam akıllı bir hat döşettirirdim yada her koyun kendi bacağından deyip @korkmaz_design in dediği gibi kendime izolasyonlu bir cat 6 hat çektirmenin yoluna bakardım. Yada bulunduğunuz yerde aynı fiyata başka alternatifler (farklı firmalardan yayın alma yada kablosuz ortak yayın gibi) düşünürdüm.

internet yalın değilse cevir seside internet sinyalide aynı kablodan gelir ancak bina dağıtım kutusunun oraya splitter ile ayırıp prizlere o şekilde dağıtır ki bina dağıtım kutusunda onu yapmazlar

interneti bir odada telefonu bir odada kullanırsa müşteri adsl aralıklarla düşer ancak splitter ile ayrıldıkdan sonra kullanılır telefon direk modeme kadar fiber olan yer sayılıdır (özel bi proje olması lazım) ancak bina ya kadar fiber gelir sonra bakıra döner

o çakma fiber, burda telefon da var şuan 100mbps hız veriyor...

Bu nasıl bir işçiliktir bu nasıl bir ustalıktır! Yanarım yanarım ucuz yollu yapılacak diye gelişi güzel yaptırılan bu tarz işlere yanarım. Bir alt resimdeki de işçilik, onu yapanda insan evladı. Onu bunu bilmem arkadaşlar her ne iş yaptırıyorsan başında oturup şunlar şunlar olacak diye kararlaştırıp sonra işi vereceksin, değilse böyle gaydırıgoppak işlerle karşılaşmak gayet normal.
@Bızdık sanada Allah kolaylık versin, işin zor birader. TTNET kullanırken bu kadar olmasada buna benzer eski yada hatalı hat yüzünden neler çektim ben bilirim. Ödediğin paraya 2 kat hız alabilecekken yarısını zor alırsın onda da illah edersin.
Yerinizde olsam ev kendinize ait ise apartman olarak bi toplantıda bu konuya değinir adam akıllı bir hat döşettirirdim yada her koyun kendi bacağından deyip @korkmaz_design in dediği gibi kendime izolasyonlu bir cat 6 hat çektirmenin yoluna bakardım. Yada bulunduğunuz yerde aynı fiyata başka alternatifler (farklı firmalardan yayın alma yada kablosuz ortak yayın gibi) düşünürdüm.
Bu binayı aldığımızda böyleydi, yani müteahhit tarafından yaptırılan bir şey. Ben yaptırmaya kalksam ne kadar tutar ortalama?

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri