ADSL bağlantısı için 50 metre CAT5 kablo iş görür mü?

Priz dediğim şey bu;

20160310_152908.jpg
20160310_152928.jpg

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ortadaki iki uca bağlamak için 2 ve 3 bağlıcaksın yani biri mavinin beyazına, diğeri yeşile gelecek o zaman orta iki uca denk gelir

priz kendisi kablonun izolesini sıyırır ama garanti olsun dersen uçlarını biraz aç zaten ust kapağını acında içinde 4 tane demir göreceksin onların orta ikisi kabloyu yerleştir ve üst kapağı bastır.

ortadaki iki uca bağlamak için 2 ve 3 bağlıcaksın yani biri mavinin beyazına, diğeri yeşile gelecek o zaman orta iki uca denk gelir

priz kendisi kablonun izolesini sıyırır ama garanti olsun dersen uçlarını biraz aç zaten ust kapağını acında içinde 4 tane demir göreceksin onların orta ikisi kabloyu yerleştir ve üst kapağı bastır.
Burada ek yapmış gibi olmaz mı? Yani sonuçta kabloyu kesip bir yere takacağım, bundan sonrası ise normal RJ11 çıkışlı telefon kablosuyla devam edecek.

sorun olmaz arızalı komşunun penceresinden geçirmezsen hiç sorun olmaz bazıları penceresinin önünden geçen kabloları kesiyor...

Bizimki farklı biraz. -1. kattan 6. kata çıkması gerek kablonun. Yangın merdiveninde üstünü alçıyla kapattıkları duvarın içerisinden anten kabloları falan geçiyor ama telefon kablosunu göremedim, belki biraz daha aşağıdadır. Ayrıca -1. kattan telefon kabloları yangın merdivenindeki boşluğa gidiyor.

merdiven boşluğu,havalandırma neresi yakınsa ordan çek kroşe ile çak tamam yada kablo kanalı döşe onun içinden geçir bizim apartmanda kablo tv,fiber iki ayrı kablo kanalı ile katları çıkıyor...

merdiven boşluğu,havalandırma neresi yakınsa ordan çek kroşe ile çak tamam yada kablo kanalı döşe onun içinden geçir bizim apartmanda kablo tv,fiber iki ayrı kablo kanalı ile katları çıkıyor...
Az önce binadaki tesisatı yapan elektrikçi ile görüştüm, iki kişi çalışacağından 150TL işçilik ücreti istedi. Ek olarak kablo markasını söyledi ama anlamadım, bunun için nasıl yazıldığını sordum Prizmayn dedi yalnız böyle bir marka bulamadım. Prysmian diye buldum, sanırım bunu kastediyor. Piyasadaki kaliteli kablolardandır dedi, birazdan toptancıyı arayıp fiyatını soracakmış.

CAT6 STP kablo sanırım, içerisinde alüminyum var dedi.

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri