CAT6 Kablo Çekmek

Bızdık

Üye
Merhaba Arkadaşlar.

Asıl Konu
Ben 6. katta oturuyorum ve -1. kattan daireme kadar CAT6 kablo çekilecek. Bununla ilgili binanın tüm tesisatını yapan elektrikçi ile görüştüm ve bana iki kişi çalışacağından kablo masrafı hariç 150TL ücret istediğini söyledi.

Kablo CAT6 çekilecek ama içerisinde alüminyum koruyucu varmış, sanırım bunlara STP deniyor. Normal CAT6 kablonun metre fiyatının 0,90₺, alüminyumlu kablonun metre fiyatının 1,4₺ olduğunu söyledi. Yaklaşık 70 metre kablo çekilecek ve ADSL hattı için kullanılacak. Yalnız ileride fiber geldiği zaman sorun yaşamayayım diye bu kablodan çektiriyorum.

Kablo olarak bir marka söyledi nasıl yazıldığını anlamadım ve sorduğumda kodlayarak Prizmayn dedi. Yalnız internetten baktığımda böyle bir marka olmadığını ve Prysmian diye bir marka olduğunu gördüm, sanırım bundan bahsediyor.

Mesajımı sonuna kadar okuyup yardımcı olacak herkese teşekkür ediyorum.
İyi günler dilerim. @confickerbelasi @kaygısız @korkmaz_design @by lent @Scorpion42

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
www.superonline.net burdan başvur kablo mablo çekmeden onlar fiber kabloyu çeker şunu takınca kullanırsın:
2015-10-17 22.13.43.jpg

beyaz kablo fiber kablo.
2015-10-17 22.14.05.jpg

bu huawei hg253s ses ve internet için kullanılıyor...

Binaya fiber optik kablo gelmiyor ki onlar birbirine bağlansın, standart bakır kablo geliyor. CAT6 STP kabloda anlaştık yaklaşık 250TL tutacak işçilik dahil.

istemezsen gelmez istemen gerek ...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri