uzaktan kumanda aç/kapa yardım

Bunlar alıcı ve verici olarak çalışırlar tek başına kullanılmaz. Kullanım amacları sitede yazıyor, garaj kapısı için uygundur. Bu arada imzanız baya bir büyük sayfanın yarısını kaplıyor, birazcık küçültseniz...

imzaya tıkladıysanız büyümüştür yine tıklarsanız küçülür

birde şunu buldum bu işimi görebilirmi ?
http://urun.gittigidiyor.com/otomob...n-kumandali-ac-kapa-devresi-2-kanal-140683416
bağlantı şeklini tarif etme şansınız varmıdır motora hangileri bağlanır ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Her röle için B – G ve K olmak üzere 3 adet çıkış terminali vardır.
B= Normalde kapalı kontak ucu
G = Ortak kontak ucu
K = Normalde açık kontak ucu

Çıkışların hiçbirisinde voltaj yoktur tamamı kuru kontak çıkışlıdır. Çalıştırmak istediğiniz cihazın besleme hattı üzerine seri olarak bağlamanız gerekir.

Çıkışlara 1NC/2NO kontaklı iki adet röle kullanırsınız A ileri konumunda harici röle çıkışından motora +/- verir B konumunda röle çıkışından -/+ verirsiniz, rölelerin aynı anda çekmesini önlemek için birinin kapalı kontağını diğerinin bobin girişine bağlarsınız.

Not: İmzanızın büyüklüğünden mesajınız görülmüyor :D

Son düzenleme:
imzaya tıkladıysanız büyümüştür yine tıklarsanız küçülür

birde şunu buldum bu işimi görebilirmi ?
http://urun.gittigidiyor.com/otomob...n-kumandali-ac-kapa-devresi-2-kanal-140683416
bağlantı şeklini tarif etme şansınız varmıdır motora hangileri bağlanır ?
Evet buda işinizi görür. Ama @YaşlıUzman ın dediği gibi ekstradan röle kullanmanız gerekir. İmzanıza tıklamadım, tıklayınca tüm monitörümü kaplıyor :)

alla alla bende hiç bir sıkıntı yok imza normal gözüküyor anlamadım neyse :)

alla alla bende hiç bir sıkıntı yok imza normal gözüküyor anlamadım neyse :)
@YaşlıUzman uzmanda aynı uyarıyı yapmış
" Not: İmzanızın büyüklüğünden mesajınız görülmüyor :D"
Demekki bizim bilgisayarlarda sorun var:D

Neyse siz imzaya takılmayın, boşverin söylemedim varsayın :). İşinizi görelim önemli olan bu.

tamam kaldırdım :)
çok teşekkürler bu saatte ilgileniyorsunuz
tabiki siz bu işin ustasısınız ben isimlerini vs. pek anlamam ama beceririm gördüğümü yaparım
elim yatkındır yani dediklerinizden pek bişe anlamadım sanki yabancıymışım gibi geldi bana :)
şimdi
http://urun.gittigidiyor.com/otomob...devresi-2-kanal-140683416#product-information
bunu alsam bunun dışında birşey almama gerek varmıdır ?
bunu beslemek için 12v adaptör alacaz zaten onun dışında sistemin çalışması için

Teşekkürler. Sistemin çalışması için bu devreye ek olarak dediğiniz gibi bir güç kaynağı (adaptör) ve @YaşlıUzman ın dediği gibi ekstradan iki adet kontak akımı yüksek röle almanız gerek. Araçların far rölelerini kullanabilirsiniz. Devrenizdeki birinci röle ile ekstradan aldığınız rölelerden birini çektireceksiniz. Diyelimki bu ileri yön olacak. Yani motora + ve - göndereceksiniz. Devrenizdeki ikinci röle ile de ekstradan aldığınız ikinci röleyi çektireceksiniz. Bu seferde motora tam tersi yani - ve + göndereceksiniz bu da geri yön olmuş olacak. Ekstradan röle kullanıyoruz çünkü devredeki röleler minyatür, kontak akımları motorun çekeceği akımı kaldırmayabilir, bir müddet sonra kontaklar bozulur.

benim düşündüğüm şey şöyle
o alette 4 çıkış var farzedin 1 2 motor + ve - 3 4 -ve + bağladık farzedin
kumandadan A ya bastık 1 2 ye elektrik verdi ve sağa döndü motor
B ye bastık 3 4 e elektrik verdi ve motor sola döndü
benim kafamda kurduğum böyleydi yanıldımmı yoksa :)

benim düşündüğüm şey şöyle
o alette 4 çıkış var farzedin 1 2 motor + ve - 3 4 -ve + bağladık farzedin
kumandadan A ya bastık 1 2 ye elektrik verdi ve sağa döndü motor
B ye bastık 3 4 e elektrik verdi ve motor sola döndü
benim kafamda kurduğum böyleydi yanıldımmı yoksa :)

Yanlış düşünüyorsunuz. RF alıcının her kanal çıkışında 3 uç olur. Enversör kontaktır 1-2 Normalde kapalı 2-3 normalde açık vericiye basıldığında konum değişir. Bahsettiğim gibi yapacaksınız.

Yanlış düşünüyorsunuz. RF alıcının her kanal çıkışında 3 uç olur. Enversör kontaktır 1-2 Normalde kapalı 2-3 normalde açık vericiye basıldığında konum değişir. Bahsettiğim gibi yapacaksınız.
peki bu 3 uç nasıl çalışır 1 2 3 2 - sanırım A ya basınca 1 2 B ye basınca 2 3 mü elektrik veriyor ?
nasıl oluyor bu

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri