uzaktan kumanda aç/kapa yardım

KK benim için bitti. Arkadaşım konunun seninle ilgisi yok kusura bakma. İçeriğinin düzenlenmesine müsaade edilen tüm mesajlarımı siliyorum. Yardım edende suç!

Son düzenleme:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
1- kontak akımı yetersizliği
2- Bağımsız kaynak ve sigorta ile korumak için
3- ileri ve geriye aynı anda basmada kısdevreyi önlemek için (bu verici tarafından da önlenmiş olabilir.)
4- Hiç uygulamasını yapmadığınız bir devrede verilen tavsiyelere uyunuz.

Son düzenleme:
KK benim için bitti. Arkadaşım konunun seninle ilgisi yok kusura bakma. İçeriğinin düzenlenmesine müsaade edilen tüm mesajlarımı siliyorum. Yardım edende suç!

Son düzenleme:
http://urun.gittigidiyor.com/otomob...role-cok-amacli-4-uclu-12v-30-amper-140693065 şu tarz birşey olması lazım. Ama üzerinde iki adet normalde açık kontağının olması lazım. Linki verdiğim rölede bir tane var. Oto elektrikçilerinde bulma ihtimalin yüksek. Yahut @YaşlıUzman ın dediği gibi bir röle bulman lazım.

satıcı bugün cevap verdi onun yazdıkları

"merhabalar
bendeki üründe birebir gösterdiğinizin aynısı. benimkinde jumperlarla değil içeride bulunan bir buton ile çalışma şekli seçiliyor.
siz hangisini istiyorsanız ona ayarlıyıp gönderirim ben uğraşmazsınız. bağlantı şeması ile ilgili detaylı kılavuz gönderiyorum.
giriş 12den kastettiğim cihazın kendi çalışma voltajı 12v tur. yani siz rölenin girişine 220v girerseniz açılınca çıkışa 220v verir ayrı konu. ama ürüne ayrıca bir 12v adaptör ile çalışması için voltaj vermeniz gerekir. kumandadan sinyali alması röleleri açıp kapatabilmesi için çalışması gereken elektriktir.

motor 220v 0.37kw ise sorunsuz çalıştırırsınız 2 amper bile değil çünkü rahat yeter.

siz hangi modda çalışmasını istediğiniz belirtin ben o şekilde gönderiyim.

kumandadaki tuşa basınca açılıcak basılı tuttuğunuz sürece açık kalacak tuşu çekince kapatacakmı yani kapı zili araç kornası gibi.

yoksa tuşa basıp çekince açılıcak, tekrar basıp çekince kapanıcak şekildemi?

sanırım kapı zili gibi olandır, bende evde perdeme motor bağladım tuşlardan biri açma biri kapama şeklinde çalışıyor basılı tuttuğum sürece açıp kapıyor perdeyi."

1- Devir yönünü kendi rölesi ile değiştiremezsiniz
2- Elektriksel kilitlemeyi kendi röleleri ile yapamazsınız
3- Kendi röleleri minyatür olduğu için kontaklarının yapışma riski söz konusu
bunun içinde cevap verdi

"Merhabalar

ürün 2 kanallı içerisinde 2 röle mevcut o sebeple devir yönünü değiştirebilir neden değiştiremesin. belirttiğim gibi aynı ürünü evimde tek bir perde motorunda bağlı kullanıyorum. A tuşu bir yöne çeviriyor, B tuşu diğer yöne çeviriyor. Bu bağlantıyı nasıl yaptığınızla alakalı.

elektriksel kilitlenmeden kastettiğiniz tamamen açıldığında ve kapandığında durması ise tabiki bunu yapamaz ancak onu yapabilmek bambaşka bir konu zaten. sınırları belirten sensörleriniz olması gerekir veya motora bu son sınır noktalarını girebildiğiniz bir sistemi olması gerekir. yada motorun kendi termiği olması gerekki en sonda zorlandığı anda durabilsin.

röleler minyatür röle değil, 10A kontak değerine sahip sizdeki motor ise 1.7A o sebeple hiçbir sorun olmaz. aynı motordan 5 tanede olsa çalıştırır. "

Son düzenleme:
Adam satıcı arkadaş malı satmak için uç derseniz uçar bile der :)
Her röle çıkışında 3 terminal var yani enversör kontak 1NC/1NO yapacağınız bağlantıya bağlı ucu ne kadar da açık bir cümle :)

Adam satıcı arkadaş malı satmak için uç derseniz uçar bile der :)
Her röle çıkışında 3 terminal var yani enversör kontak 1NC/1NO yapacağınız bağlantıya bağlı ucu ne kadar da açık bir cümle :)
tabiki O nlar satıcı ben ona güvenmem zaten siz ne derseniz onu yaparım şu kapı bi bitsin ürünü alınca haber veririm

motorun kapıyı itmesi için kramayer dişli ile yapmayı düşündüm ama yer düz olmadığı için sorun çıkartabilir bu yüzden zincir ile yapmaya karar verdim

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri