uzaktan kumanda aç/kapa yardım

sparc0

Üye
merhaba
ben şuan garaj a kapı yapıyorum raylı olacak ve elimde su pompasının motoru var bunu garajın kapısını açmak için kullanmayı düşünüyorum
uzaktan kumandalara baktım ama pek satan yok yada ismi farklı neyse zaten bulduğum kumandadan bişe anlamadım
şimdi bana lazım olan kumandada 2 düğme var sayın A ya bastınız motor sağ tarafa dönecek
B ye bastınız motor sol tarafa dönecek
motorun + ve - leri yer değişince dönüş yönüde değişiyor
şimdi buna göre nasıl bir kumanda bulabilirim
yardımlarınızı bekliyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bir kaç sn ile önceliği kaçırdım :) RF alıcı kontak çıkışlarına ayrıca röle kullanmak gerekir.

İkinci linkte alıcısı var röle orada:rolleyes:

Yok alıcı harici hem kontağı zorlamamak hemde devir yönü değiştirmek için(+/-).

Doğru, belki kendi rölesini kullanarak devir yönünü değiştirebilir ama kontaklar motorun çekeceği akımı taşımayabilir. Ekstradan röle kullanmak mantıklı dediğiniz gibi.

172 olabilir diğerleri 12 volt çünkü bu benim yazdığım gibimi ?

172 olabilir diğerleri 12 volt çünkü bu benim yazdığım gibimi ?
Bunlar alıcı ve verici olarak çalışırlar tek başına kullanılmaz. Kullanım amacları sitede yazıyor, garaj kapısı için uygundur. Bu arada imzanız baya bir büyük sayfanın yarısını kaplıyor, birazcık küçültseniz...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri