220 motor kumanda ile sağ sol hareket

incesu571

Üye
Herkese Selamlar, Hayırlı Ramazanlar dilerim,
Uzaktan kumanda ile garaj kapısı aç kapa yapmak istiyorum, Bununla alakalı 1 adet çift kanal uzaktan kumanda aldım, Elimde bir adet Volt marka tek faz çift kondansetör lü 220 V motor var.
Motor klemensleri;
U1 U2 ana sargı
Z1 Z2 yardımcı sargı
C C
Motor üzerinde gelen standart yön şöntlerini çıkarttım. Ama bir türlü sağ sol yön bağlantılarınız sağlayamadım.
Konuyla alakalı sadece motor bağlantısını nasıl yapacağım hakkında bilgi verirseniz çok mutlu olurum.
Not: Bu sistemi 2014 yılında yapmış ve çalıştırmıştım. Ama giriş kapısı iptal olduğu için sökmek zorunda kalmıştım. Şimdi ise tekrar bağlantı yapamıyorum.

Saygılarımla,

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Mantık basit motoru normal çalıştırabiliyorsan ya ana sargının,yada yardımcı sargının uçlarına gelen fazı nötrü
yer değiştirteceksin.

Umarım yardımcı olur

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20.2 KB · Görüntüleme: 67
Umarım yardımcı olur

devren tamamdır çalışır fakat emniyet konusunda sıkıntı var şöyle ikisinin aynı anda çalışmaması için k1 bobin ucunu k2 nc kontağından k2 nin bobin ucunu k1 nc kontağından geçirmek lazım ki emniyetli çalışsın biri çalışırken diğeri çalışmasın

devren tamamdır çalışır fakat emniyet konusunda sıkıntı var şöyle ikisinin aynı anda çalışmaması için k1 bobin ucunu k2 nc kontağından k2 nin bobin ucunu k1 nc kontağından geçirmek lazım ki emniyetli çalışsın biri çalışırken diğeri çalışmasın
Bırakda o kadarını da düşünsünler.Herşey hazır nereye kadar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri