toroid kaçak akım sorunu

1.Hata: Simens röleye,kendi toroidini bağlamanız gerekir,
2.Hata : Montaj yanlış.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
sayın sami inci montaj yanlış derken ne gibi yanlış ??
ayrıca toroid sigma marka uygun olmaz mı?

sayın sami inci montaj yanlış derken ne gibi yanlış ??
ayrıca toroid sigma marka uygun olmaz mı?
Her toroidli kaçak akım rolesinin kendi toroidi vardır , bilgisayar gibi toplama olmaz . Kabloların toroid göbeğine merkezlenmesi ve kablo giriş çıkışlarının kullanım kitapçığında belirtilen mesafede olması lazım . Tebrikler sami abi bu arada...

toroidi akım kapasitesi göre mi aldınız?
bazı arkadaşlar bu çap beni kurtarır diye alıyor. küçük olan toroidde büyük akım algılıyor görüyor. bir de bu röleyi tutturmak cidden çok zor. hele yağmurlu havada. 160 A kompak şalter başka panolara dağılıyor ise her birine 300 mA takın ki bu röleyi iptal etmek zorunda kalırsanız bile bir güvenceniz olsun.

sayın sami inci usta yarın tekrar deneme yapacağım. inş devreye alabilirim saolun

Sami ustadim.ben 2 ampere ayarladigim halde yeri geliyor 1amper yeri geliyor 8 ampere kadar çıkabiliyor kacak akim değeri.. surekli açtırma yapiyor..tesisatimdaki bütün tali panolarda kacak akim rolesi var..adp den beslenen bütün panolarda onlarca 30ma role var fakat modül uzerindeki kacak akim değeri surekli değişiyor..yani bunun sebebini bulup çözmek gerçekten çok zor.. izolasyon problemi var demesi buradan kolay tabi fakat işin aslı gerçekten öyle değil..300 ma. bu işin teoride sinir değeri ise, modülü bu değerin ustunde bir ayarda tutup sadece görüntü olarak adp de durması ne kadar doğru bilemiyorum.

Sent from my Discovery using KontrolKalemi Forumu mobile app

Sami ustadim.ben 2 ampere ayarladigim halde yeri geliyor 1amper yeri geliyor 8 ampere kadar çıkabiliyor kacak akim değeri.. surekli açtırma yapiyor..tesisatimdaki bütün tali panolarda kacak akim rolesi var..adp den beslenen bütün panolarda onlarca 30ma role var fakat modül uzerindeki kacak akim değeri surekli değişiyor..yani bunun sebebini bulup çözmek gerçekten çok zor.. izolasyon problemi var demesi buradan kolay tabi fakat işin aslı gerçekten öyle değil..300 ma. bu işin teoride sinir değeri ise, modülü bu değerin ustunde bir ayarda tutup sadece görüntü olarak adp de durması ne kadar doğru bilemiyorum.

Sent from my Discovery using KontrolKalemi Forumu mobile app
O zaman ya biz birşeyleri yanlış yapıyoruz ya da bu üreticiler bu cihazları uygun standart da üretmiyorlar ya da standartlar baştan aşağı saçmalardan seçmeler. Bence ilk seçenek doğru . Herkesin doğrusu kendine .

Pens tipi kaçak akım ölçü cihazı ile takip
ederseniz,sağlıklı bilgi edinirsiniz.Devre-
deki her cihazın ve kablonon zati kaçak
akım miktarı olur.160 amp. şalterin besle-
diği devreler için 300 mA çerez rakamdır.
O nedenle boşa uğraşmayın demiştim.
Buna,yanlış montajda eklendiğinde,değe-
rin yükselmesi beklenen durumdur.Aynı
rölede 40 amp. ayar değeride olduğuna
göre,üreticinin bunu bilmiyor olması düşü-
nülemez.Önemli bir konuda,300 mA değeri-
ne ilaveten,selektivite yönünden 100-300
mSn gecikme verilmesi zorunluluğudur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,225