Kaçak Akım Rölesi İkide Bir Atıyor

Elimdeki diğer röle ile sistemi 2 ye mi bölsem, ama önce tek tek denemeliyim. Eğer bariz bir cihazda atarsa ne ala, yok bu şekilde devam ederse o zaman sistemi 2 ye bölerek denemeliyim. Önce şu civcivleri bi çıkarayım, öldürmeden. sonra KAR ın da icabına bakarız elbet.

Sadece buzdolabına özel kaçak akım rölesi . ( buzdolabı test ? )
Siğorta kutusundan buzdolabı için özel hat kakr ( uzatma gibi ) araya siğorta konması ( buzdolabı amperine - watt göre ) + ? biraz fazlalık B tipi ( kitapcığında yazar )

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sadece buzdolabına özel kaçak akım rölesi . ( buzdolabı test ? )
Siğorta kutusundan buzdolabı için özel hat kakr ( uzatma gibi ) araya siğorta konması ( buzdolabı amperine - watt göre ) + ? biraz fazlalık B tipi ( kitapcığında yazar )

Peki sn @arkaplan tesisatı 2 ye bölersem, notr uçları bulmanın kolay bir yolu var mı?

Peki sn @arkaplan tesisatı 2 ye bölersem, notr uçları bulmanın kolay bir yolu var mı?

Siğorta kutusundan buzdolabına direk hat ( sanki sıva üstü uzatma kablosu gibi )
Buzdolabına özel kakr , siğorta , priz .

Sn. üstatlar bu foto şema sistemini onaylarsa ?

20230408_234938.jpg

Siğorta kutusundan buzdolabına direk hat ( sanki sıva üstü uzatma kablosu gibi )

Ekli dosyayı görüntüle 97239
Buzdolabı ( Soğan cücüğü kadar olmuş diğer malzemelerin yanında ) ile ona ait fiş boyutsal olarak çok orantısız . İlk defa bu kadar paint i kötü kullandığını gördüm sayın ustam . Topraklamalar da burgalama tekniği ile birleştirilmediği için gönül dostu elektrikçiden de 1 puan kırdım .

Buzdolabı ile ona ait fiş boyutsal olarak çok orantısız . İlk defa bu kadar paint i kötü kullandığını gördüm sayın ustam .

Doğrudur . micro buzdolabı diyelim .

Buzdolabı ( Soğan cücüğü kadar olmuş diğer malzemelerin yanında ) ile ona ait fiş boyutsal olarak çok orantısız . İlk defa bu kadar paint i kötü kullandığını gördüm sayın ustam . Topraklamalar da burgalama tekniği ile birleştirilmediği için gönül dostu elektrikçiden de 1 puan kırdım .

Son düzenleme:

Ekli dosyayı görüntüle 97239
Bahsettiğim bu değil sn @arkaplan Bu anlattığınızı bir kaç sayfa öncesinde bende bahsetmiştim, bahsettiğim, eğer tesisatın yükünü 2 ayrı KAR ile karşılarsak, şuanki durumdan 2 ye bölmek için notr leri kolay bulmanın bir yolu var mı?
Teşekkürler
Mutfak hattıyla hiç uğraşmak istemiyorum, sistemdeki kar ın girişinden bir paralel alıp, boş kar ın girişine bağlayıp, karın çıkışından bir sigorataya girip, sigorta çıkışından 3 lü bir kabloya girip kablo çıkışını direk buzdolabına bağlayacağım. Kablo toprağınıda yine sistemin toprağına monte edeceğim. Buzdolabını atana kadar bekleyeceğim, Bakalım hangi kar önce atacak. Bu şekilde tüm cihzaları tek tek denemeyi düşünüyorum.
Sanırım buzdolabı haftada 1 çözünüyor, çünkü nerdeyse haftada bir 24 saat arayla 2 kere atıyor, sonra 1 hafta bişey olmuyor.

Ayrıca nötr kesmeli sigortanın nasıl olup da enerji giriş ve çıkışı üstten oluyor :D

Nötr kesmeli sigorta değil ( KAKR eski çıkan )
Buzdolabı için özel KAKR .
2 adet KAKR sistemde .

Bahsettiğim bu değil sn @arkaplan Bu anlattığınızı bir kaç sayfa öncesinde bende bahsetmiştim, bahsettiğim, eğer tesisatın yükünü 2 ayrı KAR ile karşılarsak, şuanki durumdan 2 ye bölmek için notr leri kolay bulmanın bir yolu var mı?
Teşekkürler

Sadece buzdolabı için özel kakr .
Diğer ana sistem kakr ayrı açılacak .

Teşekkürler

İkiye bölmek arızayı bulmada yardımcı olmaz .
İkiye bölmenin amacı .
1 .Kakr dan örneğin 20 mA kaçak olsun
2 . Kakr dan örneğin 18 mA kaçak olsun
Toplam : 38 mA olsada ikiside atmaz tek yararı bu olur

Nasıl bölmeyi düşünüyorsunuz .? ( anlatmanız )

Son düzenleme:
İkiye bölmek arızayı bulmada yardımcı olmaz .
Nasıl bölmeyi düşünüyorsunuz .? ( anlatmanız )
11 tane linye var anladığım kadarı ile, 6 ya 5 ayırmak istiyorum, belki 11 linyedeki minimal kaçaklar birleşince tek KAR ı attırıyor, 2 kar yaparsak belki atmaz. Çünkü bir başka benzer yazışmalarda 3faz tek kar tek az 3 kar a bölünmüş ve sorun çözülmüş.
eğerki buzdolabına sıva üstü ayrı kar çekersek ve sorun çözülürse tesisatı 2 ye bölmek daha mantıklı değil mi?
ilk 5 sigorta şuanki kar da kalacak, aradaki birleştiriciyi çıkaracağım, oraya 2. kardan gelen fazı bağlayacağım. Sonra nötr leri bulup ayrı bir demet yapacağım.

11 tane linye var anladığım kadarı ile, 6 ya 5 ayırmak istiyorum, belki 11 linyedeki minimal kaçaklar birleşince tek KAR ı attırıyor, 2 kar yaparsak belki atmaz. Çünkü bir başka benzer yazışmalarda 3faz tek kar tek az 3 kar a bölünmüş ve sorun çözülmüş.
eğerki buzdolabına sıva üstü ayrı kar çekersek ve sorun çözülürse tesisatı 2 ye bölmek daha mantıklı değil mi?
ilk 5 sigorta şuanki kar da kalacak, aradaki birleştiriciyi çıkaracağım, oraya 2. kardan gelen fazı bağlayacağım. Sonra nötr leri bulup ayrı bir demet yapacağım.

Niyetiniz arıza bulmak mı günü kurtarmak mı ?
İkiye bölmek istiyorsanız nötrlerin kontrol ettiğini nereye gittiğini bulmanız gerekir .
Buatlardanda takibi yapılmalı .
Nötr kesmeli siğortalar kullanılsa çözüm biraz daha kolaylaşır .

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri