Suçlu monofaze beslemeli UPS mi?

dostum varkombi12 veya entes 12c/s ilede çözemezsin kapasitif sorununu

bence gücü ölç ona göre o faza iki adet balast bağla balastlar birbirine seri bağlanacak
sonrada faz nötr bağlanacak
röleden bağımsız olarakta bağlayabilirsin direkt olarak
röle ile bağlayacam dersen tense den başkası işini görmez

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ups capasitif değil endüktif çalışır ve böğle bi yere üçfazlı konpanzasyon değilde bir fazlı kompanzasyon sistemi yaparak rahatlıkla sorunu çözersin

ups capasitif değil endüktif çalışır ve böğle bi yere üçfazlı konpanzasyon değilde bir fazlı kompanzasyon sistemi yaparak rahatlıkla sorunu çözersin

UPS ler endüktif değil kapasitif yük üretirler

hele birde işletmede dengesiz yükler varsa tek fazdan bilgi alan röle ile bu işi çözemezsiniz

varko-308 ile herşey yolunda giderken ups takılınca kapasitif sorununuz olduğunu yazmışsınız.eğer ölçüm imkanınız yok ise ups aldığınız firma ile irtibata geçin ve ups in gücü kadar reaktör koyun sistem düzelecektir röle değiştirmenize gerek yok.

varko-308 ile herşey yolunda giderken ups takılınca kapasitif sorununuz olduğunu yazmışsınız.eğer ölçüm imkanınız yok ise ups aldığınız firma ile irtibata geçin ve ups in gücü kadar reaktör koyun sistem düzelecektir röle değiştirmenize gerek yok.

En uygun çözüm olacaktır. Kompanzasyon kısmına hiç dokunmadan sadece ups için özel endüktif reaktör kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Aslında ups satan firmaların, ups içerisine bunu koymaları gerekmektedir ama malesef.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ;
Çözüm gerçekleşmeye yakın :

UPS 10 kVA tek faz giriş - tek faz çıkış:

Önceki yazan değerler : Reaktif %22 Kapasitif % 34 idi ;
2 adet 400 W balast taktım (Röleyi henüz değiştirmedim)

Reaktif %32 Kapasitif % 18 Ama genede Risk büyük :

RGR yi de monofaze olarak değiştireceğim...

UPS ler endüktif değil kapasitif yük üretirler

hele birde işletmede dengesiz yükler varsa tek fazdan bilgi alan röle ile bu işi çözemezsiniz

peki ya giriş akım karakteri endüktif mi, kapasitif midir? Arkadaşlar en önemlisi 10 kva gücünde bir UPS i tek fazlı yapmak sorun bence. (yani besleme girişini) Bir diğer sorunda şu olabilir. UPS in beslendiği fazdan kompanzasyonda sens alıp o akım karakterine göre kondansatör devreye alıyorsa diğer fazlarda bu kadae endüktif yük olmaz ise sistem kapasitif yazacaktır.

peki ya giriş akım karakteri endüktif mi, kapasitif midir? Arkadaşlar en önemlisi 10 kva gücünde bir UPS i tek fazlı yapmak sorun bence. (yani besleme girişini) Bir diğer sorunda şu olabilir. UPS in beslendiği fazdan kompanzasyonda sens alıp o akım karakterine göre kondansatör devreye alıyorsa diğer fazlarda bu kadae endüktif yük olmaz ise sistem kapasitif yazacaktır.

Zaten UPS olan bir sistemde artık monofaze referans alan RGR ile çözüm çok zor oldu... Hele hele banka, okul gibi yerler ise mümkün görünmüyor...UPS ler kabusumuz olmaya devam edecek herhalde

Son düzenleme:
Zaten UPS olan bir sistemde artık monofaze referans alan RGR ile çözüm çok zor oldu... Hele hele banka, okul gibi yerler ise mümkün görünmüyor...UPS ler kabusumuz olmaya devam edecek herhalde

o zaman kabus görmemek için en UPS'in ucuzunu değil kalitelisini seçmek lazım. piyasada bir birinin o kadar çok kopya cihaz varki bir sonraki kopya daha ucuz olsun diye bazı şeylerden de ödün verdiğinde gelinen sonuç malesef budur. bizim zamanımızdaki ups lerde böyle şeyler olmazdı (sanki milattan öncesinden bahsediyorum değil mi?)

EyvAllah tabii , kalitesiz ürünler problemleri de beraberinde getirir.Ben UPS firmasında ulaşıp uygun reaktör tavsiyesi alamadım...

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri