reaktif oranı 0/0 29 kapastif oranı 0/0 8 ayarları

arkadaşlar cevaplarınız için teşekkur ederim... ama kademe sayısının çok önemli olduğu bu günlerde bana gore buyuk bir eksiklik... Kael'de bu bağlantı çok işime yaramıştı. çünkü iki fazda genel bir yuk fazlalığı varsa difaze bağlamakla bir anlamda bır kademe kazanmış oluyoruz..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
arkadaşla sayaç çarpanı ne demek,akım trafosu oranı400/5 nedemek cahilliğime kusura bakmayın,sayaçta okuduğum aktif veya reaktif değerleri bu çarpanlamı çarpacağım

Sayaç çarpanı için;

Sayaç eğer ...x5 diye tabir ettiğimiz türden ise (yani girişinde bir akım trafosu varsa), sayacın çarpanı, bu akım trafosu dönüştürme oranıdır.
Akım trafosu 50/5 ise sayaç çarpanı 10,
Akım trafosu 100/5 ise sayaç çarpanı 20,
Akım trafosu 250/5 ise sayaç çarpanı 50 gibi.

Akım trafosu için;

Ör: 400/5 akım trafosunda Primer: 400 A Sekonder: 5 A

Fatura kısmı için;

(Son Endeks - İlk Endeks) x Sayaç Çarpanı = Toplam Tüketilen Enerji

Sayın gençarkadaş ve Sayın kompanze'ye yardımları için teşekkür ediyorum.

... ama kademe sayısının çok önemli olduğu bu günlerde bana gore buyuk bir eksiklik...
sayın moner 69 difaze bağlantı yaparak kademe sayısını arttırma yoluna gideceğinz yere piyasa 18 ve 24 kademe rgk röleleri mevcut bunlarla sisteminizi daha hassas kompanze edebilirsiniz
kolay gelsin...

Roboelektron arkadaŞima teŞekkÜr ederİm vermİŞ olduĞu bİlgİler İÇİn lÜtfen hakkinizi helel edİnİz.

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri