Ayrıca serbest tüketiciler reaktif ceza bedellerini artık bağlı oldukları dağıtım şirketlerine değil de, elektriği satın aldıkları özel firmalara ödemeye başlamışlardır.
Sn. Durceylan ;
Konu hakkindaki detaylari bizimle paylasabilir misiniz?
Ne zaman başlamış ve hangi bolgede bu uygulama var

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sakarya Elektrik Dağıtım Şirketi SEDAŞ, reaktif ceza bedellerini artık fatura etmiyor. Reaktif ceza bedelleri bağlı olunan özel firma tarafından aktif tüketim faturasıyla beraber gönderilmektedir. Reaktif bedelleri bu özel firmalar SEDAŞ'a aktarıyorlardır belki, onu bilemem. Ayrıca bu uygulama diğer dağıtım şirketleri için de geçerli olduğunu düşünüyorum.

Ancak bu durum dağıtım şirketinin lehine bir karardır. Reaktif bedellerden bihaber bir çok abone ayrıca gönderilen faturalar sayesinde reaktif bedelin ne olduğunu öğreniyordu. Ancak bundan sonra SEDAŞ'ın bölgesinde bulunan serbest tüketici aboneler total faturaya bakacakları için reaktif bedellerin farkında bile olmayacaklardır.

Bu durum;

1.) Kompanzasyon takip işi yapan firmaların yeni aboneler bulma fırsatı azalacak,
2.) Dağıtım şirketi daha fazla para kazanacak,
3.) Abone haberi olana kadar daha fazla para kaybedecek.

yeni kuracagım bir panoda bu röleyi kullanmaya karar verdim.

VArKON Röleyi sorunlu tesislerde tanıtım amaçlı kullanmak istiyoruz. iletişime gecen arkadaşlara yardımcı olmak isteriz.

saygılarımla. TCR (SVC) Model stoklarda yerini almıştır.

ilk varkon 18 k modelini devreye aldım ve sonuç mükemmel bundan sonraki bütün projelerimde kullanacagım sanırım.
teşekkürler kondaş.

Son düzenleme:
elinize sağlık güzel olmuş özellikle tavsiyeler menüsü işimizi kolaylaştıracak

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri