Prize 4nya kablo bağlanırmı

Arkadaşlar kimseye akıl vermek veya ustalara üstünlük tasalamak gibi bir niyetim yok sadece tesitastım ömürlük olsun istiyorum. Bu yüzden imkanı olup olmadığını merak ettim. Sizde takdir edersinizki 15 amper max kapasiteli bir kabloya devamlı 12-13 ampere maruz bırakmak sağlıklı olmayacaktır o yüzden sordum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar kimseye akıl vermek veya ustalara üstünlük tasalamak gibi bir niyetim yok sadece tesitastım ömürlük olsun istiyorum. Bu yüzden imkanı olup olmadığını merak ettim. Sizde takdir edersinizki 15 amper max kapasiteli bir kabloya devamlı 12-13 ampere maruz bırakmak sağlıklı olmayacaktır o yüzden sordum.
Bu 15 amper max kapasiteli olan hangi kablo? Buz dolabı kaç amper çekiyor 4 lük kabloya gerek var mı? Çöpe atacak paranız varsa dilediğinizi yaptırabilirsiniz de mantıklı olmaz işte...

İyi günler bir ev yaptırıyorum tesisat aşamasındayım mutfak tesisatını konuşurken ocak fırın ve buzdolabı için ayrı hat çekilmesini ve bunların 4 nya lık kabloyla beslenmesini talep ettim elektirikçim ise prize 4 nya kablo girmez en fazla 2,5 girer dedi bu doğrumudur?
bak güzel insan, bazı kurallar vardır değişmez, desem de inanma. şimdi standart bir durumu değiştirmen için extrem bir durum olmalı. yani kuralı delebileceğin bir şey olmalı. yani senin sistemin kural dışı değilse o adam senin istediğin kabloyu çekmez. extra güç istiyorsan planda projende belirtirsin, onaylanrsa çekerler. şimdi şöyle düşün, evimde/homeofis filan seramik fırını çalıştırmak için standardta aykırı kablo çekmem normal ama projeye uygun olmalı. yok ben istedim böyle olsun; olmaz

Paylaştığınız ve ardından sildiğiniz fotoğrafta 2,5 luk kabloya 20A, 1,5 luk kabloya 15A yazıyordu bilmem farkettiniz mi?

Paylaştığınız ve ardından sildiğiniz fotoğrafta 2,5 luk kabloya 20A, 1,5 luk kabloya 15A yazıyordu bilmem farkettiniz mi?
Yeni konuda sormak için sildim ama madem gördün burdanda sorayım iki değer vardı biri sigorta biri sürekli bunların farkını bilyormusun? Sigortada 1,5 10 A yazmakta

Bazı elektrikli ocaklar toplamda 8KW 'a
yakın güç çekiyorlar. Buna özel hat çekip
uygun bağlantı sistemi yapılabilir.
32A priz, uygun kesitli kablo ve küçük bir
sigorta kutusu kullanılabilir.
Elektrik iç tesisleri yönetmeliğinin bir maddesine göre 5 kw dan büyük yükler tek fazdan beslenemez . Madde degistirildiyse bilmiyorum . Bu yönetmeliği çok kullanmıyorum.

Dairede üç faz yoksa bu ocaklar nasıl
kullanılacak?
Yönetmelikleri en son lisede okumuştum.
İç tesisat işini de yine aynı zamanlarda
yaptım. İlgim ve bilgim bu kadar bu konuda.

Dairede üç faz yoksa bu ocaklar nasıl
kullanılacak?
Yönetmelikleri en son lisede okumuştum.
İç tesisat işini de yine aynı zamanlarda
yaptım. İlgim ve bilgim bu kadar bu konuda.
Yanlışın icinde doğruyu mu arayalım yoksa doğrunun icinde yanlışı mı ? Teknik elemanın olması gereken tavrı illegal uygulamalara genel geçer çözümler üretmek olmamalı . Yoksa bu gevşekligin sonu gelmez.

Acaba anestezi yapmasalar hastalar ameliyat sırasında cerrahın işine karışırlar mı? Dikişi fazla at sağlam olsun!

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,216
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri